Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 14-09-12, 13:40
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CHRISTOS13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εμένα μου αρέσει το χόμπυ, έχω ένα ενυδρείο 120 λίτρα με τρία fancy χρυσόψαρα και δεν έχω τον χώρο για μεγαλύτερο.
Κάνω αλλαγή νερού κάθε εβδομάδα, και δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια.
κι εγω ειχα κομετ σε γυαλα ,εκανα αλλαγη νερου καθε μερα και εναν χρονο δεν ειχα κανενα προβλημα.
μα ειναι επιχειρημα τωρα αυτο,για ενα ψαρι που ζει τοοοσα χρονια?
στα "ακρα" δηλαδη φτανει καποιος ,εαν το ψαρακι-ζωακι που εχει αποκτησει,φτασει στο προσδοκιμο?
και τωρα,οπου σκυλος,βαλε ψαρι (και μην πεις οτι συγκρινω τους σκυλους με τα ψαρια)
ειναι σαν να μου λες πως πηρες μια φυλη σκυλου που εκ φυσεως δεν αντεχει,δεν ειναι φτιαγμενη για να ζει εξω,στο κρυο,την υγρασια,τους καυσωνες
(τωρα το γιατι να φτιαχτει απο τον ανθρωπο μια τετοια φυλη,ειναι αλλο μεγαλο θεμα)
κι εσυ το εχεις στον κηπο,με το σπιτακι του,με τις καλυτερες τροφες,με τα εμβολια του,με ολα τα "καλα" του και εδω και 2 χρονια δεν εχεις κανενα προβλημα.
ναι,αλλα θα εχεις στα 3,5,7? οτι θα εχεις,θα εχεις και ο σκυλος δεν θα ζησει τα 15 χρονια που σαν φυλη μπορει να φτασει.
και σκεφτομαι τωρα εγω,πανω απο 350 φυλες σκυλων εχουμε,για ολα τα γουστα και τις συνθηκες..
γιατι δεν παιρνεις μια που να αντεχει να μενει εξω ,εφοσον θελεις σκυλο και θελεις να ασχοληθεις με το "χομπυ"?
γιατι ολα πρεπει να προσαρμοστουν στις δικες σου αναγκες και επιθυμιες?
ειμαι υπερβολικη τωρα που τα αναρωτιεμαι αυτα?
που βρισκεις την υπερβολη?
δεν αποθαρρυνεται ποτε καποιος που κατι αγαπαει,απεναντιας,κανει και θυσιες και κανει και "πισω" στο εγω του.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03379 seconds with 10 queries