Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 14-09-12, 10:56
Το avatar του χρήστη CHRISTOS13
CHRISTOS13 Ο χρήστης CHRISTOS13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-04-2010
Περιοχή: ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν καποιος για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ λογο η λογο ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ελειψης δεν ειναι ικανος να παρεχει μια αξιοπρεπη διαβιωση στις ζωουλες που αποφασιζει να υιοθετησει τοτε φυσικα καλυτερα να μην ασχοληθει καθολου.
Αν αυτο δεντο καταλαβαινει ο ιδιος τοτε ολο και καποιος γνωστης των πραγματων ΠΡΕΠΕΙ να βρεθει να τον αποθαρρυνη.

Στις περιπτωσεις υιοθετησης παιδιου ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα γιατι η ιδια η πολιτεια εχει ενα σωρω νομους οπου περνανε κυριολεκτικα απο χιλια κοσκινα τον υποψηφιο θετο γονιο ωστε να εξασφαλιστει πως αυτος ο ανθρωπος πληρει ολες τις καταλληλες προυποθεσεις για την υιοθετηση ενος παιδιου.
Δυστυχως στα υπολοιπα ειδα ειμαστε πολυ πιο χαλαροι και δεν υπαρχουν -πολυ κακως- καποιοι θεσπισμενοι νομοι.

Η λεξεις "υπερβολικος" "υπερβολικοι" "υπερβολες" χρησιμοποιουνται κατα κορων στα ενυδριο-forums απο ανθρωπους που εχουν πολυ χαμηλα στανταρς και επιμενουν πως οτι κανουν ειναι και το σωστο προσπαθοντας να κατεβασουν τον πηχη οσο αυτο ειναι δυνατο ωστε να θεωρουνται οι ιδιοι σωστοι!
Υπαρχουν -ελαχιστοι αλλα ευτυχως υπαρχουν- ακομα και αρχαριοι οι οποιοι εχουν την αντιληψη να κατανοουν ποτε καποιος προσπαθει να κατεβασει τον πηχη.

τα παραπανω δεν αφορουν καποιον προσωπικα, απλα το τελευταιο μυνημα ηταν η αφορμη για να τα γραψω.
-------------------------



τοτε γιατι να παρει χρυσοψαρα? Δεν κατανοω το σκεπτικο...
ας ασχοληθει με αλλα ειδη που θελουν μικροτερα ενυδρεια, και υπαρχουν χιλιαδες τετοια ειδη...

Αν υπαρχει λογικη στο να μην εχει λιτρα και να θελει ντε και καλα χρυσοψαρα τοτε ας παρει και πογκασιους, η καλυτερα καμια φαλαινα για να μπορει να "ξεκινησει το τοσο ωραιο αυτο χομπυ"
Δυστηχώς, την άποψή μου την επιβεβαίωσες και με το παραπάνω.

Αυτό μας έλλειπε να συγκρίνουμε τα ψάρια και τις γαρίδες με τον άνθρωπο!
Έλεος ρε παιδιά.

Για πες μου ρε φίλε? Αυτός που αγοράζει ένα ψάρι που το φυσιολογικό είναι να ζει στους ωκεανούς και το βάζει σε οποιοδήποτε ενυδρείο, πληρεί ποιές προυποθέσεις από αυτές που αναφέρεις?

Εγώ προσωπικά αναφέρομαι στο να υπάρχει ένα μέτρο σε αυτά που προτείνουμε στον κάθε ένα που ξεκινά το χόμπυ.

Δηλαδή το να βάλει ο φίλος δύο χρυσοψαράκια σε 180 λίτρα είναι τόσο λάθος?
Υπάρχει διαφορά στο να τα βάλει σε γυάλα και στο να τα βάλει σε 180 λίτρα.

Και μη μου πει κανείς (που συνεχώς αναφερόμαστε σε τελικά μεγέθη) πως έχει χρυσόψαρα σε ενυδρείο και του έφθασαν σε maximum μeγέθους και ηλικίας??

Μην τρελαθούμε ρε παιδιά εδώ μέσα!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01706 seconds with 10 queries