Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #236  
Παλιά 10-09-12, 08:21
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που έχεις μέσα τι χωράει και σε τι ποσότητες; Σε ρωτάω γιατί από ροή δεν έχει πρόβλημα το φίλτρο, αλλά να δούμε χοντρικά αν θα σε καλύπτει όταν αυξηθεί ο πληθυσμός των ζωντανών.

(Παρεμπιπτόντως οι CRS που έχεις και αν δεν κάνω λάθος είχα δει ότι έχεις βάλει και ένα γατοψαράκι δεν είναι και οι καλύτερες επιλογές)
Καλημέρα
Το φίλτρο που έχω, έχει θεση (όχι ιδιαίτερα μεγάλη) για μινι siporax,σφουγγάρι και έχω προσθέσει και ένα μικρό σφουγγάρι πριν την προπέλα
Σκεφτόμου να βάλω το resun να δουλεύει ταυτόχρονα με το φίλτρο που έχει το dennerle
Πλεονάζει κάτι τέτοιο ή όχι?

Σ οτι αφορά τις CRS, έχω PH κατω απο 7,5 και θερμοκρασια 25oC
Ιδιες σχεδόν συνθήκες θέλει και ο Dwarf sucker (Otocinclus cocama)
Αν κάτι δεν ισχύει, εννοείται πως περιμένω "οδηγίες"!

Έτσι κι αλλιώς σε λίγες μέρες θα παω σε 60λιτρο, οπότε κάθε συμβουλή - παρατήρηση είναι δεκτή
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
με προσοχη μπορεις να τοποθετησεις εξωτερικο ακομα και δπλα στο ενυδρειο (ενα ενυδριο μου το εχω ετσι αν εχεις δει και τις φωτο που ειχα ανεβασει).
Και 5 ποντους μανομετρικη διαφορα να εχει η εισοδος του φιλτρου απο την αναροφηση του δουλευει (στο πρωτο ξεκινημα μονο θελει βοηθεια για να γεμισει). Απο κει και περα περνει το δρομο του και δουλευει απροβληματιστα και με διακοπες ρευματος
Επειδή τα εξωτερικά φίλτρα δεν τα γνωρίζω καθόλου, μια διευκρίνηση
Η διαφορά πρέπει να είναι μεταξύ του εξωτερικού φίλτρου και των σωλήνων που μπαίνουν στο ενυδρείο ή αλλού?
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ChocolatePuma : 10-09-12 στις 08:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 10 queries