Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 06-09-12, 18:34
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μακαρι να υπηρχε χωρος να εμπαινα κιεγω σε τετοια διαδικασιαπου θα παει,καποια στιγμη

δεν εχω καμια απολυτως εμπειρια με λιμνες εκτος απτη λιμνη πλαστηρα στην καρδιτσααλλα ετσι μονο και μονο για μια ιδεα παραπανω θα πω τη γνωμη μου και αυτα που μπορω να σκεφτω τωρα.
βλεπωντας το χωρο σου,νομιζω οτι μια υπερυψωμενη θα μπορουσε να ταιριαξει και να γινει παρα πολυ ομορφη.εχω την εντυπωση οτι θα ειναι και πιο ευκολος ο καθαρισμος της αποτι μια σκαμενη στο εδαφος,αλλα γιαυτο ας μιλησουν οι λιμνογκουρου εδω μεσα καλυτερα
το αλλο καλο με την υπερυψωμενη ειναι το θεμα της ασφαλειας αν υπαρχουν παιδια κλπ.νομιζω οτι θαναι πιο "ασφαλης"...τωρα αναλογα και το βαθος δηλαδη και το παιδι,γιατι αν εχεις το γιαγκουλα μετενσαρκωμενο για γιο η κορη οτι και να βαλεις το ιδιο ειναι

απτην αλλη,αν υπαρχει χωρος,μια μεγαλη λιμνη σκαμενη στο εδαφος δειχνει πιο φυσικη σαν λιμνη (αναλογα βεβαια τι θα κανεις γιατι μπορει και η υπερυψωμενη να δεσει πολυ καλα)και φυσικα το μεγεθος της θα "ξεκουραζει" και το ματι καλυτερα νομιζω...

θα μπορουσες ομως ισως,αν υπαρχουνε τα φραγκα η εστω και με προσωπικη εργασια και υπαρχει και ο χωρος,να κανεις δυο μικρες.250-300 λιτρα ας πουμε για παραδειγμα,κοντα σχετικα η μια στην αλλη,που να τις στολισεις με διαφορετικα φυτα,με δρομακι αναμεσα τους,η ακομα και ενωμενες με ενα καναλακι απτη μια στην αλλη,η και με ενα μικρο "γεφυρακι" κλπ.

η ακομα και μια υπερυψωμενη (εστω και ετοιμη λεκανη) καλυμενη γυρω γυρω με τις πετρες που βλεπω εχεις αφθονες η αλλες της αρεσκειας σου και μια στο εδαφος(λεκανη η σκαμενη με liner),να εχεις και καταρακτη απτη μια στην αλλη...

οτι και να κανεις παντως ευχομαι καλη συνεχεια,θα παρακολουθω το θεμα με ενδιαφερον
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries