Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 02-09-12, 17:26
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα φιλτρα των juwel δεν βγαινουν και πανευκολα, αλλα βγαινουν.
Εχω ξηλωσει μερικα. Άλλο με χορδη, άλλο με σπατουλα, άλλο με φαλτσετα.
Με φαλτσετα ζεσταμενη ηταν το πιο ευκολο ξηλωμα.
-------------------------
Ποια θα ηταν η τελικη τιμη για το ελιτ με βαση χωρις φιλτρο και χωρις θερμαντηρα και ποια τιμη για το lido με βαση (και υποχρεωτικα φιλτρο και θερμαντηρα)?
Elite EF-600 χωρείς βάση:
ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ: 2 x 15W ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ, 1 SET ΑΝΑΚΛΑΣΤΗΡΩΝ (που απ' ότι λέει ο φίλος δεν ισχύει) = 115€


Juwel Lido 120 High Lite
χωρείς βάση:
ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ: φωτιστικό High-Lite (Juwel T5-Technology) με 2*24 watt, JUWEL filter system: Compact H, Θερμοστάτη 100 watt = 225€

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από katrampanelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είπα ότι είναι πρόβλημα, αν δεις σε προηγούμενο ποστ μου γράφω, "Σιλικόνη που αλλού έχει τρέξει κι αλλού δείχνει να να μην έχει, μέχρι στιγμής δε με απογοητεύουν μια κι έχω δει σχεδόν αντίστοιχα και σε κινέζικα επωνύμων κατασκευαστών."
Η εφημερίδα το ίδιο ούτε που θα την έβλεπα μόλις έμπαιναν τα υλικά μέσα.



Το γνωρίζω, κι αν δεις σε προηγούμενο ποστ μου γράφω, "Στα χαρακτηριστικά που δίνει (και γράφει και πάνω στο αυτοκόλλητο που έχει το ενυδρείο) αναφέρει πως στη απλή έκδοση (αυτή δηλαδή που πήρα εγώ) έχει φωτιστικά Τ8 2Χ15".
Το τι έχει τελικά είναι εμφανές.

Τέλος πάντων έγινε η προσπάθεια δεν έπιασε και προχωρώ για άλλο.
Για την ερώτηση σχετικά με την αφαίρεση του φίλτρου από το lido γνωρίζεις κάτι; Ρωτώ γιατί προς τα εκεί με βλέπω. Τελικά είναι σωστό αυτό που είχα διαβάσει κάπου στο φόρουμ πως για λίγα λίτρα δεν συμφέρει η διαφορά τιμής του κινέζικου αλλά καλύτερα κάτι επώνυμο.

Εγώ θέλω να κάνω την εξής ερώτηση - παρατήρηση - πρόταση:
Μήπως συμφέρει το Elite αν του προσαρμόσουμε τα παρακάτω στο καπάκι του (αν αυτό είναι εφικτό);

1. Ανακλαστήρας Juwel
2. Sera plant color T8 15 W
3. Sera blue sky Royal T8 15 W


Συνολικό κόστος γύρο στα 35€



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 02-09-12 στις 17:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04424 seconds with 11 queries