Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 02-09-12, 12:00
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vangelis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
1) πως να το καθαρισω μεσα χωρις ομως να βαλω σε ινδυνο την βιολογια (μη μου πειτε απλα να πλυνω με νερο ενυδρειοu please!)

2) αν διακινδυνευω τιποτα με το πλυσιμο και τι να προσεξω

3) γιατι το **** το φλουβαλ δεν παιρνει μπρος αν δεν το φερω τουμπα?

4) γιατι μου ξερναει ολη τη βρωμα ΟΤΑΝ το φερνω τουμπα ωστε να δουλεψει?

5) ποια ειναι η προταση σας για την καλυτερη δυνατη σειρα υλικου μεσα?
1)δεν υπαρχει αλλος τροπος να το καθαρισεις,με νερο του ενυδρειου θα ξεπλυνεις ελαφρα τα υλικα στα καλαθια,και με νερο βρυσης και σχολαστικο πλυσιμο θα καθαρισεις τα σφουγγαρια στο πλαι.μπορεις να ξεπλυνεις και τον καδο και τα πλαστικα αφου θα το ανοιξεις.οπως και τη φτερωτη και το κεραμεικο αξονακι προσεκτικα για να μη σπασει.
και θα αλλαξεις και τη βατα αν εχεις βαλει.

2)δεν διακινδυνευεις τιποτα αν το καθαρισεις σωστα.και ΟΧΙ με νερο βρυσης τα βιολογικα υλικα.

3)το prrimer που εχει δεν λειτουργει?οταν το ξανασυνδεσεις,ΠΡΙΝ το βαλεις στην πριζα,θα ανοιξεις τη ροη ωστε να γεμισει ο καδος και ΜΕΤΑ θα το βαλεις στην πριζα.μπορεις επισης για πιο γρηγορα να γεμισεις τον καδο με νερο ενυδρειου,και μετα να το κλεισεις.μετα ανοιγεις τη ροη να γεμισει και η κεφαλη,και μετα πριζα.ισως χρειαστει και να το τρομπαρεις κανα δυο φορες αλλα τουλαχιστον δε θα το γυρνας αναποδα.εμενα δε χρειαστηκε ποτε γυρισμα το 305 που ειχα.αλλα προβληματα ειχε...

4)βρωμια ξερναγε και σεμενα,αλλα εχω την εντυπωση οτι ητανε βρωμια που εβγαινε απτους σωληνες και απτηνν κεφαλη και οχι απτον καδο.μπρορεις να τους καθαρισεις και αυτους,με πλυσιμο κανονικα στη βρυση.εγω μετα απο καθε καθαρισμο και αλλαγη(που εσβηνα το φιλτρο)εβαζα μια καλτσα στην εξοδο και οτι εβγαζε το κρατουσε εκει για να μην κανει χαλια το νερο.αν και ξανακαθαριζε μετα απο λιγη ωρα.

5)η σειρα που ειδα εγω να δουλευει καλα ειναι αυτη που δινει ο κατασκευαστης.μηχανικα στο πλαι(σφουγγαρια)και βιολογικα στα καλαθια.εγω εβαζα μηχανικο μακαρονι και στο πρωτο καλαθι απο κατω,και βιολογικα στα δυο καλαθια απο πανω.και βατα αραιη στο τελευταιο καλαθι πανω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01664 seconds with 11 queries