Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 30-08-12, 16:01
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αν παρεις juwel, θα το παρεις γιατι ειναι καλο και ευχρηστο ενυδρειο, λειτουργικο καπακι, καλο φωτισμο και καλο εσωτερικο φιλτρο (που παιρνει αναβαθμιση με περισσοτερα κεραμικα σε περιπτωση ψηλης ιχθυοφορτωσης), και εχει ωραιο και γερο επιπλο.
Θερμαντηρας και αντλια φιλτρου υπο επιτηρηση.

Δεν πανε χαμενα ομως, γιατι αν ξηλωσει καποιος το φιλτρο (και βαλει εξωτερικο) μπορει να το χρησιμοποιησει για προετοιμασια νερου σε βαρελι (πχ με τυρφη κλπ) και το θερμανηρα επισης στο βαρελι για προθερμανση πριν την αλλαγη.
Εγω ετσι τα χρησιμοποιησα στο rio 180 τελικα οταν το αναβαθμισα με εξ φιλτρο και jager θερμαντηρα.
Επισης τα ειχα και για καβατζα (αν χαλαγε το εξ φιλτρο, θα γεμιζα το εσωτερικο με τα υλικα του και θα το πεταγα προχειρα μεσα στο ενυδρειο μεχρι να επισκευαστει το αλλο)

Το Lido το εχω 3 χρονια με τα μαμισια (ουτε λαμπες δεν εχω αλλαξει - οκ πεφτουνε μετα τους 15 μηνες οπως ολες οι λαμπες, αλλα ΟΚ δεν εχω και τα δυσκολα φυτα στα χρυσοψαρα)
Καβατζα αντλια δε του εχω, αλλα αν χαλασει και ειναι ΣΚ, θα βαλω προσωρινα ενα εξωτερικο ή μια αεραπετρα κατω απο τα υλικα του εσωτερικου, μεχρι να δω τι θα κανω
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 11 queries