Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 30-08-12, 14:27
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lionor Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο νομιζω οτι το Lido που εχεις, εχει το ιδιο φιλτρο με τα rio 125 και 180. Αν μπορεις πες μου τπτ για αυτο. Απο θεμα αποδοσης, ευκολια καθαρισμου, αν παιρνει βιολογικο υλικο, αν χρειαζονται αλλαγη τα σφουγαρια, αν κανει θορυβο. Ακομη ο θερμοστατης του απο τους ποσους βαθμους ξεκιναει;
Το ειχα και σε αλλα ενυδρεια (rio 180, rio400)
To φιλτρο ειναι καλο.
Μειονεκτηματα
1. εχει ψηλα την αντλια και αν πεσει η σταθμη κατω απο τις γρυλιες (πχ σε μεγαλη εξατμιιση το καλοκαιρι - να λειψουμε διακοπες χωρις αναπληρωση αυτοματα ή απο καποιον, αποκλειεται, φυσικα και με αλλο φιλτρο πρεπει να εχουμε αναπληρωση αλλα στο Lido και με ρυθμση για τα χρυσοψαρα στους 25C, πανω απο 2-3 μερες δεν με παιρνει χωρις αναπληρωση)
2. Πιανει λιγο χωρο μεσα στο ενυδρειο (σχετικα λιγο για την αποδοση που εχει) και φαινεται φυσικα οταν κοιτα το ενυδρειο (οχι τοσο ασχημα παντως).
Του εχω βγαλει το ενα σφουγγαρι (πρασινο και μετα ανθρακα) και το πλαστικο κουτακι με τα βιολογικα του (που βαζουν στα νεα juwel) και εχω βαλει ενα δυχτακι με μπολικο siporax.
Δεν καταλαβαινει Χριστο απο ρυπους, κραταει το ενυδρειο αψογο.
3. Η αντλια του ειναι καπως επιφοβη.
Εχει δυο χρονια εγγυηση φυσικα αλλα καλο ειναι να εχεις μια καβατζα.
(μου εχουν καει και οι δυο σε lido και rio 180 μεσα στα δυο χρονια ευτυχως και την αλλαξα δωρεαν μετα δεν ξανακαηκαν)

Και ο θερμαντηρας δεν ειναι αξιοπιστος.
Μονο οι jager μου εχουν βγει σκυλια.
-------------------------
Τα φωτα τους με ικανοποιησαν σε ολα τα ενυδρεια
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 30-08-12 στις 14:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries