Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #221  
Παλιά 29-08-12, 13:52
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Να σαι καλά, Νίκο...τα δέχτηκα ήδη!
Παρουσίαση, εάν γίνει, θα γίνει μόλις ετοιμάσω το νέο μεγαλύτερο ενυδρείο!
Για να έχω τη δικαιολογία...της άμεσης μετακόμισης...γιατί αλλιώς το θάψιμο δεν θα έχει τελειωμό!
(μέχρι και "γλύφτης" υπάρχει...για να σ ακούω να "φωνάζεις" ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΛΥΦΤΕΣ!!! )

Πλάκα κάνω. Οι γέννες έτσι κι αλλιώς ήταν στο πρόγραμμα και ευτυχώς συνέπεσαν με τη μεταφορά σε 2ο ενυδρείο!
Το ενυδρείο έχει αρκετά φυτά και σίγουρα έπαιξαν τον ρόλο τους στο πόσα ψάρια επιβίωσαν!

Σ ότι αφορά τα σαλιγκάρια, έχω διαβάσει στο φόρουμ όλα όσα αφορούν ψάρια γλυκού νερού, ασπόνδυλα...και μονομάχους!
Απλά δεν γνωρίζω τους ρυθμούς με τους οποίους πολλαπλασιάζονται οι λαθρεπιβάτες.
Και στην παρούσα φάση, δεν θα ήθελα να βρεθώ με καμιά 100ρια!!
Με το aplle snail, με έβαλες σε σκέψεις. Έχω ένα και είναι δεδομένο ότι επιβαρύνει. Αν θυμάμαι καλά σε ένα ποστ του delta, είχε αναφέρει πως είναι σαν να υπάρχει ένα 10πόντο ψάρι. Δλδ θα μου πρότεινες να το χαρίσω και να αρκεστώ στους λαθρεπιβάτες?

Με τις red crystal έχω μπερδευτεί! Και γω με τη λογική αυτή που λες, απέκτησα μερικές...και έχω εντυπωσιαστεί απο τα χρώματα τους!
Αλλά θα τις ήθελα να τις δω να πολλαπλασιάζονται

Το μοναδικό αρνητικό που βρίσκω, είναι πως αυτή τη στιγμή το φίλτρο είναι μπροστά, γιατί η πίσω θέση (που βρισκόταν ένα πιο μικρό φίλτρο) έχει φυτά και το νέο φίλτρο αναγκαστικά βρέθηκε σε άλλη θέση

Ελπίζω στο 2ο ενυδρείο, σ οτι αφορά το στήσιμο, να κάνω λιγότερα λάθη
Πάντως η αλήθεια είναι πως μ αρέσει αυτό που κάνω! Και σε μένα και στον γιο μου
Επίσης αρέσει και σε όλους όσους το βλέπουν (ευτυχώς δεν είναι χομπίστες, άρα κοιτάνε μόνο το αισθητικό κομμάτι!!!)

Αυταααα
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 10 queries