Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 01-02-05, 12:06
ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2004
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 20
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnny98130
Παράθεση:
Tους δίσκους που είναι σε σοβαρή κατάσταση τους έχω βάλει σε ένα ενυδρείο 100 λίτρων με θερμοκρασία 32 και σήμερα ξεκινάει θεραπια με bactopur direct της sera
To Sera bactopur direct ειναι ενα ισχυρό αντιβιοτικό ευρειας δράσης και όχι ειδικά για flaggelates. Δοκίμασε με τα φάρμακα που σου ειπαμε πρώτα κατά την γνώμη μου.

P.S. : Όταν χρησιμοποιείς αντιβίωση δεν χρειάζεται να ανεβάζεις παράλληλα και την θερμοκρασία. Ο λόγος ειναι ότι όσο πιο μεγάλη θερμοκρασία τόσο λιγότερο οξυγόνο στο νερό ενώ παράλληλα κάποια αντιβιωτικά δεσμεύουν και οξυγόνο οπότε καταλαβαίνεις το ζόρι που τραβάει το ψάρι σου.....

Η κατάσταση χειροτερεύει τώρα ο ένας είναι μόνιμος σε οριζόντια θέση και αναπνέει με δυσκολία ο άλλος σε παρόμοια χάλια δεν μπορούν ούτε να κολυμπήσουν τους παρασέρνει το ρεύμα του φίλτρου τα μόνα φάρμακα που βρήκα είναι ένα τις waterlife ένα που είναι αντίστοιχο με το flagyl αλλά για χρήση σε ενυδρεία και το bactopur direct τα πήρα όλα μια και δεν βρίσκονται εύκολα στην Κρήτη αυτά τη θεραπεία τη ξεκίνησα από χτες αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να την βγάλουν οι δίσκοι , αν μεγαλώσω τη δόση λέτε να δω κανένα αποτέλεσμα??
__________________
Ανάμεσα στο αεροπλάνο το οποίο πηγαίνει με πολλά χιλιόμετρα και στο έδαφος το οποίο είναι σταθερό νικητής βγαίνει πάντα το έδαφος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 10 queries