Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 19-08-12, 20:43
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!
εχω διαβασει παρα πολυ τρεις μερες τωρα,αλλα εχω καπως πελαγωσει γιατι ειναι πολλες οι πληροφοριες.
θελω να γινει ολος ο βραχος,για να καταλαβετε,στην πρωτη φωτο,
απο την ζαρντινιερα-ξερολιθια,μεχρι σχεδον στο τραπεζακι και πλατος 1.20 περιπου,(με σχεδιακι με καμπυλες,οχι παραλληλογραμη)
ο βραχος,χμ...συμπαγης πρεπει να ειναι,διοτι ολα τα σκαλακια τα καναμε με κομπρεσερ)θα ρωτησω και τον αντρα μου για να σας πω σιγουρα.
η συκια που θα υπαρχει απο πανω της,ξερω πως θα δημιουργησει προβλημα το φθινοπωρο ,αλλα θα την σκεπαζω με ενα διχτακι οπως διαβασα κι εδω
και λιγο και το καλοκαιρι που πεφτουν συκα
(αυτο ενοχλει πολυ?τα λιγα συκα εννοω).
στην αναγκη μπορω να φτιαξω και μια περγκολα απο πανω.
απο την αλλη,κανει πολυ καλη σκια,και δεν θα εχω θεμα με την αλγη (ειμαι διαβασμενη,δεν μπορειτε να πειτε)
το λαινερ θα ηθελα να το αποφυγω,γι αυτο ρωταω,μπορω να φτιαξω την κατασκευη με μπετο,στο σημειο του βραχου να μην εχει και να απλωσω και το μονωτικο το ακουαπωςτολενε ελαστικ? -ω ναι,εχω διαβασει σας λεω!
θα υπερυψωθει σιγουρα,το καταλαβαινω αυτο...γιατι δεν γινεται να σκαφτει καθολου.
απλα θα προσπαθησω να φτιαξω -καμουφλαρω σιγα σιγα τον χωρο με φυτα κλπ.
τωρα που το σκεφτομαι,απο την στιγμη που θα σηκωσω με μπετο το πισω μερος,εκει που ειναι το συρμα της περιφραξης δηλαδη,στο σεναζ εννοω,ξεκινοντας απο τους 30 ποντους και φτανοντας στο ενα μετρο το πολυ υψος προς το τραπεζακι,το μπετο στον βραχο δεν το γλιτωνω,θα ειναι ευκολες και οι διαροες,ετσι δεν ειναι?
συγνωμη για την πολυλογια,προσπαθησα να ειμαι οσο πιο συντομη γινεται..
α!επειδη ειμαι ακριβως τελευταιο σπιτι στο δασος και προβλεπεται μεγαλη επισκεψιμοτητα,για τα φιδακια θα ρωτησω σε αλλο τοπικ,που ηδη υπαρχει
αν δεν βαλω ψαρακια προς το παρων,αλλα μονο φυτα,μπορω να γλιτωσω για την ωρα τα φιλτρα αντλιες κλπ ακαταλαβιστικα για μενα?(και δεν υπαρχει και φραγκο,αλλα ειναι και τα μοναδικα μου χομπυ,τι να κανω..)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries