Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-08-12, 22:23
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι οχι? αφου ειναι κιχλιδες.
Αν βγει και σου πει, τι "απαισιες ψαροσουπες και θαλαμους αεριων μας λες? Αμερικανες κιχλιδες εχω και οι παραμετροι ειναι ιδανικες για ολα τα ψαρια και ζουν αρμονικα".
Θα εχει αδικο?
Οχι, αλλα μεχρι τωρα οταν λεει καποιος "εχω κιχλιδες" εννωει Αφρικανες, σε διαφορετικη περιπτωση λεει "εχω σκαλαρια" "εχω δισκους" "εχω ραμιρεζι" κτλ, τουλαχιστο ετσι εχει επικρατησει...
Τωρα αν εχει σκαλαρια και τα ειπε κιχλιδες (μακαρι δηλαδη αυτο να συμβαινει κι οχι αυτο που καταλαβα) τοτε εχουμε ..."λαθος στη μεταφραση"
και felse alarm.


Παράθεση:
Απλά η εξατμιση αποτελει σοβαροτατο προβλημα αφου εγω ας πουμε ειχα 60 λιτρα εξατμισης σε ενα ενυδρειο περι τα 230-240 λιτρα καθαρα!!! και ολα αυτα σε 2 εβδομαδες!!
γιατι το αφησες 2 βδομαδες??



Παράθεση:
Αρα ενα βαρελακι το χρειαζεσαι και εγω μαλιστα που ειχα βαρελακι 60 λιτρων βγηκα offside αφου τα τελευταια 15 λιτρα κατω κατω δεν τα τραβηξε η αντλια και ετσι πλεον σκεφτομαι που θα βρω να αγορασω τωρα κανα τουλαχιστον 70αρι βαρελακι ωστε να ειμαι σιγουρος!!!
Η κατι δεν πηγαινε καλα με την αντλια, η το σωληνακι που τραβουσε ηταν τοποθετημενο πιο ψηλα απ οσο θα πρεπε και ξενερισε.
Μια αντλια σωστα τοποθετημενη τραβαει κανονικα οσο υπαρχει νερο στην αναρροφηση της χωρις διακρισεις
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries