Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 07-08-12, 01:51
Iren66 Ο χρήστης Iren66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Σύρος
Μηνύματα: 136
Send a message via Skype™ to Iren66
Προεπιλογή

Οκ, τωρα το χω Κι εγώ ελπίζω να πάνε όλα καλά και να επιστρέψουν τα ψαράκια στους φίλους τους στο μεγάλο σύντομα (αλήθεια, όταν λέμε "βελτίωση" τι ακριβώς περιμένουμε να δούμε? βελτίωση στη συμπεριφορά, σίτιση, κολύμπι μόνο ή ΚΑΙ στα προσβεβλημένα σημεία? Εννοώ, παίζει να επανέρχονται οι ουρίτσες σε καλή κατάσταση, να ενόνωνται τα σκισίματα και να ξεκαμπουριάζουν τα κορμάκια τους? Ακούγεται χαζό όμως ποτέ δεν μου τυχε να δω θεραπευμένο ψαράκι απο fin rot, οπότε και δεν ξέρω τι να θεωρήσω σαν τελική βελτίωση...)

Σας χιλιοευχαριστώ και τους δυό!!!

υγ. @ Νick "btw πετσοπας που δεν εχει αλατι και melafix ειναι δυνατον να δινει οδηγιες για τετοια φαρμακα?" O πετσοπάς μου είπε πως δεν εχει χρησιμοποιήσει ποτέ αλάτι ή μελαφιξ, αλλά έχει βάλει Omnipur σε αντίστοιχη περίπτωση, οπότε οι δοσολογίες και συμβουλές του αφορούσαν μόνον αυτό. Προσφέρθηκε όμως να μου παραγγείλει μελαφιξ και ενυδρειακό αλάτι για το μέλλον. Φαντάζομαι πως θ αργήσουν πολύ όμως, γιατί τωρα τον Αυγουστο κλείνουν οι εταιρίες που προμηθεύεται... Γιαυτό και προχώρησα αμέσως με το φαρμακο, παρ όλο που δεν τα χωνεύω και γενικά είμαι της φυσικής και εναλλακτικής θεραπείας. Ειδικά το ένα το ψαράκι ειλικρινά εδειχνε (και δείχνει) να χρίζει άμεσης και επεμβατικής θεραπείας και δεν υπήρχε άλλη άμεσα προσβάσιμη επιλογή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01946 seconds with 11 queries