Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 01-08-12, 15:33
giannis.r Ο χρήστης giannis.r δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2012
Περιοχή: διονυσος
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμμ ασπρα περιττωματα η διαφανη?

το ενυδρειο οταν μπηκε το ψαρι ηταν στρωμενο και αν ναι πως?

ph 6.5-7 εννωεις οτι εχει 0.5 διακυμανση?

Η τροφη του ειναι ολο αυτο το διαστημα που τον εχεις αποκλειστικη μονοφαγια?

ο "γλυφτης" που κολλαει σε ενα κουτακι 20 λτρων? εκει προσωπικα δε θα εβαζα ουτε λαρβα κουνουπιου, αλλα αντε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥΑ να δεχτω οτι εβαες ενα μονομαχο, -μαλλον δεν το δεχομαι, απλα το αποδεχομαι ως τραγικο γεγονος- μαζι του του εβαλες και παρεα ενα ψαρι που γινεται 30-40-50 ποντους?

Τα κακομοιρα τα megalamphodus megalopterus που κολλανε παλι? και τα βαλες κι αυτα μεσα και μαλιστα δυο?

Απο νιτρικα πως πας? (βασικα με τετοιο υπερπλυθισμο θα επρεπε να ρωταω και για αμμωνια)

θερμοκρασια?

Οι αλλαγες νερου σου γιατι ειναι τοσο σπανιες?
το ενυδρείο το ειχα στρωσει για 2 βδομαδες με βακτηρια. Το ph εννοω πως ειναι καπου μεταξυ του 6.5 και 7 γιατι το μετρησα με χαρτακια, και τα χρωματα ηταν καπου αναμεσα στο 6 και το 7 πιο πολυ προς το 7. Η τροφη ειναι bloodworms τησ sera και μερικες φορες, της jbl GALA. Τον γλυφτη δεν νομιζω να τον κρατησω για τοσο πολυ. Αμα μεγαλωσει μπορει να τον δωσω σε εναν φιλο που εχει ενα μεγαλο ενυδρειο. Τα megalamphodus megalopterus ρωτησα τον φιλο petshopά και μου ειπε πως με τα ψαρια και τα λιτρα που εχω δεν υπαρχει προβλημα.
θερμοκρασια κυμενετε απο 26 μεχρι 28. νιτρικα και αμμωνια δεν εχω μετρησει, δεν ηξερα τωρα σκοπευω ομως να το κανω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ignatios1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι μικρο το ενυδρειο σου! καλυτερα να τα πας πισω και να παρεις κατι αλλο!
επισης ο μονομαχος πολυ χλομος διχνει πρεπει να εχει φαει μεγαλη ταλαιπωρια...! θα σε κατατοπισουν οι ειδικοι με το τι να κανεις ....
ναι εχω φιλτρο με siporax της sera.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis.r : 01-08-12 στις 15:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01763 seconds with 10 queries