Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #78  
Παλιά 10-07-12, 10:16
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά δεν τα εμπιστευόμαστε όλα! Ανεξάρτητα από το αντικείμενο της κάθε εταιρείας κατά καιρούς αποδεικνύεται ότι κάποιες μας κοροϊδεύουν. Δε νομίζω ότι όλες οι εταιρείες αυτού του χώρου λειτουργούν συνέχεια με το σταυρό στο χέρι. Και μάλιστα αν συνυπολογίσουμε το ποιο είναι το ποσοστό των νέων χομπιστών ανά τον κόσμο που εγκαταλείπουν το χόμπι τον πρώτο χρόνο, αφού δεν μπορούν να σταματήσουν τις απώλειες, αντιλαμβανόμαστε ότι από ένα μπουκαλάκι να πάρει ο καθένας μιλάμε για λεφτά. Το ποσοστό αυτό έχω δει να αναφέρεται από 30-90%. Αν πήγαιναν με τον σταυρό στο χέρι, θα ήταν το "χαμόγελο του παιδιού" και όχι εταιρία . Όσο για το ποσοσό 30-90%, αφορά σε κάθετι που αγοράζει ο νέος χομπίστας και όχι μόνο στα έτοιμα βακτήρια

Εμείς από την πλευρά μας κρίνουμε και σε μεγάλο βαθμό από την αποτελεσματικότητα. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι είναι σκέτο ζουμάκι (εμένα αυτό με "καλύπτει" ως σκέψη, αλλά όταν υπάρχουν τόσες κουβέντες σε όλο τον κόσμο πάνω σε αυτό το θέμα... ε μάλλον είναι πολύς ο κόσμος που προβληματίζεται! Και γελάω πάρα πολύ με κάποιους σε φόρουμ του εξωτερικού (και είναι πολλοί!) που χαίρονται όταν γράφουν ιστορίες του στιλ "Ήμουν φουλ στην αμμωνία, αλλά έριξα το Ζτουφ και σε μια εβδομάδα δεν είχα καθόλου. Έβαλα και λίγο μπόλι από το παλιό μου. Καταπληκτικό το Ζτουφ!". Μήπως έχεις το λινκ να παραγγείλω ένα 10λιτρο???

Θέλω να πιστεύω ότι όσοι τα υπερασπίζονται τα έχουν χρησιμοποιήσει και έχουν δει αποτέλεσμα και μάλιστα καλύτερο συγκριτικά με τις άλλες μεθόδους. Συμφωνώ Όμως το ερώτημα πάει και παραπέρα. Όταν κάποιος έχει πρόβλημα με αμμωνία πόσοι μπορούν να προτείνουν κάποιο μπουκαλάκι, ποιο ακριβώς και με ποιες οδηγίες ακριβώς και να είναι σίγουροι ότι όντως θα του λυθεί το πρόβλημα; Και μάλιστα πόσοι από αυτούς μπορούν να ξέρουν τι έγινε κατά τη μεταφορά αυτού του προΐόντος όταν θα πάει να το αγοράσει ο άνθρωπος; Πόσες ώρες έμεινε στο φορτηγό και ήταν στους 70 βαθμούς; Ή πόσο καλά το φύλαξε το μαγαζί;
Το κλεινωωωωω εδώ (από πλευράς μου)!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01627 seconds with 11 queries