Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 11-06-12, 16:11
ocelot Ο χρήστης ocelot δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2012
Περιοχή: Vrilissia
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Βρηκα μπολι τελικα (μονο νερο ομως, γυρω στα 10Λ, απο γνωστο γνωστου...), το εριξα, εβαλα κ 1 guppy κ ενα platy λιγο μετα, για να υπαρξουν αποβλητα, σωστα?

Πηρα ενα eheim 2215 (η 16?), αλλα οι σωληνωσεις εχουν προβλημα, εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω ανταλλακτικες γιατι απο καπου χανουν?

Εχω βαλει κ κατι φυτακια, αλλα δεν τα βλεπω να την βγαζουν καθαρη, αργησα πολυ να τα φυτεψω κ μαλλον θα τα κλαψω σε λιγο...

Οι μετρησεις ειναι οκ, με στικς τα no3 βγαινουν <25mg/l, τα no2 αμελητεα, κ η αμμωνια <0.05mg/l (μετραω καθε μερα), καλα δεν ειμαι? 2 μερες μετα το μπολιασμα ειναι αυτες οι τιμες...

Για τα φυτα, αφηνω την λαμπα γυρω στο 8ωρο καθε μερα, αλλα 2 μερες τωρα δεν υπαρχει αλλαγη, μπορω να κανω κατι?
Επισης, πηρα αυτα εδω, απο το ιντερνετ:
1 x Echinodorus amazonicus x 3 stalks
1 x Java Moss
1 x Giant Marimo ball
2 x Christmas Moss
1 x Nano Marimo x 5
1 x Flame Moss

Να παρω κ κανενα κερατοφυλλο??

Τελος, αν αφησω το αρσενικο guppy (μαζι με 1-2 ακομα, μελλοντικα, για να μην ειναι μονο του) μαζι με το πλατυ (δεν θυμαμαι αν ειναι θυληκο η αρσενικο, μπορω να ρωτησω στο πετσοπ ομως), μαζι με καποια ψαρια απο αυτο το thread:
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=18577
θα ειμαι οκ?

Σταδιακα θα το φορτωσω, αλλα θα ηθελα να αποφυγω γεννες κλπ, κ να βαλω καποια διαφορετικα ειδη μεσα, αν ειναι δυνατον...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01425 seconds with 11 queries