Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 09-06-12, 00:55
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

OK , μέχρι σήμερα είμαστε έτσι


Έχω ψηθεί πολύ σοβαρά να ξηλώσω τις Τ8 που έχω πάνω στο καπάκι και να βάλω Τ5 τις οποίες με μετασχηματιστή , ballasts, κλιπ, ανακλαστήρες και 2x 39w λάμπες μου έρχονται γύρω στο 90ευρο... Θα έχω θέμα να ξηλώσω τις υπάρχουσες αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση... Σήμερα καθώς είχα χώσει τη χερούκλα μου για να φτιάξω κάτι διαπίστωσα ότι ακουμπώντας τη λάμπα αυτή έκανα ένα ασθενικό flickering και τρόμαξα... Μη μου κάνει κανένα τσαφ και μου κάψει τα πάντα....
+ το γεγονός ότι θέλω να ασχοληθώ σοβαρότερα με φυτά και αυτές οι λάμπες (2χ30 τ δε φωτίζουν τίποτα....

Επίσης σκέφτομαι να βγάλω το ξύλο και να το πριονίσω λίγο τα πόδια του γιατί είναι τεράστιο και ενοχλεί στο κολύμπι τα ψάρια που κινούνται στο μέσο βάθος. Για την ακρίβεια σκέφτομαι να το μακελέψω κανονικά και να αφήσω μόνο το κομμάτι που είναι κούφιος κορμός για τον Pleco μου... Μην του τη χαλάσω και τελείως....

Καμιά καλύτερη ιδέα?

PS: Με το wave pump πάει μπόμπα το ενυδρείο. Αφού αναγκάστηκα να τον σηκώσω ψηλότερα στο πίσω τζάμι γιατί μου σήκωνε άμμο! Κατέβασα και τη ροή του αρκετά για να μην έχω φαινόμενα Catrina! πάντως μου κάνει καλό κυμματισμό και στην επιφάνεια και νομίζω ότι μου έριξε και ένα κλικ το θερμόμετρο...


Αυτά για σήμερα.... Πάω για τούφες! Τα λέμε από αύριο πάλι....

(ναι είναι επίσημο, έχω εθιστεί στο GAB)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01709 seconds with 10 queries