Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 08-06-12, 12:41
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Το κλαδάκι μπορώ να το πάρω εγώ από τα χέρια σου... χεχε! Πες μου μόνο που θα σε βρώ... Επειδή βλέπω ότι μου πέφτεις μακριά το λέω...
Για το ph δεν έχω κάνει τίποτα αφού χθες το διαπίστωσα. Μέχρι τότε είχα εφησυχαστεί από το ετήσιο τεστ/ταμπελάκι της seachem που μου το έβγαλε ελαφρώς όξινο... Α/Ο και Τύρφη δεν έχω χρησιμοποιήσει γιατί αφενός δεν έχω το χρήμα για Α/Ο και αφετέρου από όσα διάβασα εδώ για την τύρφη, τη φοβήθηκα λίγο... Το μόνο που κάνω είναι να βάζω στις αλλαγές μου easy balance που μου είχαν πει ότι βοηθάει να έρθει το PH προς το ουδέτερο...
Επίσης έχω βάλει και ένα προϊον της Microbe lift (νομίζω) που μυρίζει σα βουλωμένη αποχέτευση και μου είχαν πει ότι έχει χρήσιμα βακτήρια και εξισοροπεί τις παραμέτρους... Υπάρχει περίπτωση κάποιο από αυτά να κάνει κάτι για το PH ή μήπως από αυτά να προκλήθηκε το θέμα? Ποιο από τα δύο τεστ να πιστέψω???

Όσο για τις κατασκευές, με βεβαιότητα σου λέω ότι ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ....
Έχω την τάση να καταστρέφω ότι αγγίζω και το έχω αποδεχτεί... Ειδικά σε περιπτώσεις που εμπλέκεται και ηλεκτρικό ρεύμα δεν αγγίζω....
χιχιχι

Δεν παίζει τίποτα σε έτοιμη λύση? Ας το πληρώσω ρε παιδί μου τι να κάνω....
Για να αλλάξω τις λάμπες μου με πιο δυνατές δε γίνεται? Και αν ναι, ποιες κάνουν για το ενυδρείο μου?
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01329 seconds with 11 queries