Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 01-06-12, 21:05
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Ναι ειναι δυνατον
Αλλα το κανα το πειραμα μετα απο τοσα που λετε σε ενα κουβαδακι και τελικα δεν περιεχουν τιποτα. Για να ειμαι αντικειμενικος μαλιστα εβαλα 3 ειδων διαφορετικα.
Σπυρο μια μερα ειτε πρεπει να σφαχτουμε -η να μονομαχησουμε lol- γι αυτα τα μπουκαλοβακτηρια ειτε να βαλουμε καποιο στοιχημα.
Αν φανε ΑΜΜΩΝΙΑ αυτα τα υρουλια και τη νιτροποιησουν τοτε δεχομαι να σου αγορασω την ετησια ποσοτητα μπουκαλοβακτηριων που χρησιμοποιεις
Παράθεση:
2. Μερικες φορες εμφανιζεται αμμωνια απο τα οργανικα της τυρφη. Ειναι φυσιολογικο.
οκ, δεκτο αυτο, δε μου εχει συμβει αλλα εχω ακουσει τετοιες περιπτωσεις.
Το θεμα ειναι πως ενα επεξεργασμενο προιον επιβαλλεται να περναει τετοιους ελεγχους διαφορετικα ο αλλος γιατι να μην παρει κανονικη τυρφη η στην τελικη αν ειναι μαγκας να μαζεψει φυκια και να τη φτιαξει μονος του?
Η αγορα ενος ετοιμου ζουμιου επρεπε να παρεχει επιπλεον ασφαλεια απο κατι που θα εκανε ο ιδιος.

Παράθεση:
3. Οι κατεψυγμενες που σκοτωνουν ειναι αυτες που σταματησαν καποια στιγμη να ειναι ....κατεψυγμενες και μετα ....ξανεγιναν
ΙΣΩΣ, κι εγω το χω σκεφτει αλλα το θεμα ειναι πως κανεις δε μπορει να ειναι σιγουρος για το τι εχει περασει ενα προιον μεχρι να φτασει στα χερια του.
Το θεμα ειναι πως υπαρχουν κρουσματα, τουλαχιστο ετσι γραφουν αρκετοι χομπυστες. (εννωειται δεν ειμα κατα των ζωντανων η των κατεψυγμενων αφου εξ αλλου τα χρησιμοποιω, απλα προβληματισμους θετω με βαση την εμπειρια ανθρωπων που εχουν γραψει κατα καιρους διαφορα προβληματα)

Παράθεση:
4. Γυαλα λεγεται και μια γυαλά 400 λιτρων.
οκ, καταλαβαινεις σε ποια γυαλα αναφερομαι...

Παράθεση:
5. Επικινδυνοι ειναι πιο πολυ αυτοι που χρησιμοποιουν κατι χωρις να ξερουν τι κανει, πως το κανει και αν το χρειαζομαστε να μας το κανει.
οταν καποιος σου δινει ενα μαγικο ζουμι και σου λεει οτι κατεβαζει το ph στο 6,7 αλλα για να λειτουργησει πρεπει ηδη να εχεις ριξει τις σκληροτητες σου, και επιπλεον δεν κανει για φυτεμενα ενυδρια, ε τοτε αφου θα μπεις στον κοπο να ριξεις τις σκληροτητες γιατι να μη ριξεις και το ph με φυσικους τροπος? εκει θα κολησεις?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vangelis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ποιες ειναι αυτες οι πλαστικες λιμνες που λες απο το ικεα? ξερεις τιμες για αυτα τα δυο φαρμακα η πως πρεπει να τα ζητησω (Mg Κτλ)? την προτεινεις τελικα η οχι την θεραπεια? κι αν ναι πως την κανω ακριβως? λινκ για αυτα απο το πρακτικερ τις λιμνες που λες, εχεις?
-------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=I_dox...ature=youtu.be

οριστε το βιντεακι. οτι δειτε μου λετε

εχει και το praktiker τετοια κουτια αλλα το ΙΚΕΑ τα εχει σε μονοψηφιες τιμες.
Λεγονται πλαστικα κουτια αποθηκευσης και ειναι καπου 80 λιτρα τα μεγαλα, ισως κι 100.
Τα φαρμακα ζητα τα οπως σου ειπε ο Σπυρος (για το flagyl δεν ειμαι σιγουρος αλλα το epsom salt το εχουν ολα τα μαγαζια)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 01-06-12 στις 21:05 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,01788 seconds with 11 queries