Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #31  
Παλιά 20-05-12, 19:14
orbion Ο χρήστης orbion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

δεν θέλω neon μικρά δεν με παίρνει από χώρο μονο αυγά να κάνουν μου φτάνει ram θα ήθελα

στο video φαίνεται η επιθετικότητα για αυτό τι έχεις να πεις?? εμενα μου μοιάζει σαν να προστατεύει την θηλυκιά δεν ξέρω

το ψάρι ήταν cory panda

τώρα με έβαλες σε υποψίες πως θα καταλάβω αν είναι χαλκός?? αυτό δεν το έχω ψάξει πάντως από εκεί που τις πήρα μου έδειξαν 4 είδη και μου είπαν πως αυτές δίνουμε σε "ενυδριαδες" lol μετά έκανα το test στο σπίτι και ήταν ok αφρίζανε


τα neon συνεχίζουν και μπαινοβγαίνουν *στα φυτά ακόμα δυο δυο .. που και που ένα απότομο κυνήγημα σε όποιο πλησιάζει. δεν κινούνται στο φως έχω ανάψει μονο την nature που βαράει στο μισό ενυδρείο τις προηγούμενες μέρες κινούνταν σχεδόν παντού ύποπτο..
μετρήσεις τωρα
ph 6,9-7
kh 6
gh 4
nh4/nh3 0
no2 0
po4 0

όσο για το θάνατο του panda από την στιγμή που έχω bba σημαίνει ότι υπάρχει έλλειψη σε co2 άρα δεν πέθανε από co2
αλλα και ο πινακας ph-kh μαρτυρα ότι είμαι φυσιολογικός σε co2

ακόμη αν είχε πρόβλημα το ενυδρείο από υπερβολικό co2 κάποιο ψάρι θα ανέβαινε στην επιφάνεια για οξυγόνο δεν το έχει κάνει κανένα ως τώρα

ούτε σε υπερβολική δόση excel μπορούμε να το αποδώσουμε γιατί βάζω 1,5 ml κάθε 2 ημερες αλλα και οι αμάνο θα την είχαν ακούσει πρώτα από το excel και τα σαλιγκάρια δολοφόνοι που το ψόφιο πάντα το τίμησαν ιδιαιτερα (δεν αφήσανε τίποτα μια φλούδα έβγαλα και τα νιτρικά ούτε που ανεβήκανε)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
νεον επιθετηκα το ακουσαμε και αυτο

φιλε δεν πιστεύεις ότι τις παίζουν μεταξύ τους?
χωρίς να κάνουν πληγές ούτε κομμένες ουρές..
απλά κυνηγητό σου φαίνεται περίεργο? δεν μου έχεις πει ακόμα που μπορεί να ευθύνεται.. εγώ το στηρίζω η σε αναπαραγωγή η σε "ιχθιοφορτηση" που δεν παίζει

δεν είναι δυνατόν να παίζουν ξύλο μεταξύ τους μονο. θα την πέφταν και σε άλλο ψάρι οποιο πλησίαζε η αμάνο

σας έδειξα video αλλα έτσι είναι όταν κάτι είναι δύσκολο να συμβεί αν δεν το έχεις ζήσει δύσκολα θα σου πουν τα forum και οι petshopades

κλασικά από την αρχή test,χωρός,είδος ψαριών έχω βαρεθεί να τα λέω καμια ουσιαστική απάντηση... μόλις τους τα λες συνήθως η αλλάζει η κουβέντα η δεν παίρνεις απάντηση γιατί απλά ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ η θα ακούσεις κάτι άλλο που δεν ταιριάζει στα δικά σου δεδομένα (κοινώς κοτσάνες)

αλλα thnx
harris samos
προσπαθείς να με βοηθήσεις
"παροολα" αυτά μπορείς να αφήσεις την ειρωνεία για τα μεγάλα post μου και το κυνηγητό που πέφτει με τα neon μου θα ήσουν κομπλέ

το ότι το άκουσες και αυτό δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνει η ότι έχεις περισσότερες γνώσεις για το συγκεκριμένο είδος έτσι δεν μπορείς να το κοροϊδέψεις...

φυσικά κανεις δεν μπορεί να σε βοηθήσει παρα μονο εσύ που έχεις απόλυτη γνώση για το ενυδρείο σου

p.x. σου σύνδεσα το co2 με τις αμάνο που θα κάνανε κωλοτούμπες αν ήταν υπερβολικό τα σαλιγκάρια αλλα και η bba δεν θα είχε εμφανιστεί..

όλα αυτά δεν έχω την απαίτηση να τα γνωρίζεις.
μπορείς όμως απλά εάν γνωρίζεις να μου πεις τους λόγους που είναι επιθετικά χωρίς ειρωνείες
και μετά θα βγάλω τα συμπεράσματα μου εγώ γιατί αδιάβαστος δεν είμαι..
θα με χαρακτήριζα άπειρο γιατί δεν μου έχει ξανά συμβεί

υ.γ. την γλίτωσα με το βρακί από τους διαχειριστές γιατί ξέφυγα από το θέμα.επέστρεψα ξανά στο θέμα μονο που είχα πιο σκληρή γλώσσα.. λέτε να την γλυτώσω και τώρα η θα το κλειδώσουν το θέμα??

το στάνταρ
αν ήμουν γνωστός κάποιου εδώ μέσα η απαντήσεις και το γλύψιμο θα πέφταν βροχή επίσης και αν ήμουν παλιός στο forum δεν θα είχα αμφιβολίες για το κλείδωμα lol αυτό ισχύει σε όλα τα forum το έχω δει και εδώ μέσα.

ε ρε κόμπλεξ σε όλα τα hobby.. αλλα και σε όλη την ελλάδα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orbion : 20-05-12 στις 19:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01930 seconds with 11 queries