Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-05-12, 16:09
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Εισαι σιγουρος οτι εχεις ph περιπου 7? Το εχεις μετρησει με καποιο υγρο τεστ? Αν δεν σκεφτεσαι για οσμωση, τοτε μπορεις να κανεις την δουλεια σου με τυρφη <---Ριξε μια ματια στο 2ο ποστ του delta66.

Καλο ειναι να μην εχουμε τα ψαρια στα ορια τους, πχ στο 7,5 οπως λες εσυ για τα Celestichthys margaritatus.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MixalisS Εμφάνιση μηνυμάτων
ειχα κοιταξει παλιοτερα και γι αυτο το ειδος γιατι μου αρεσε πααααααρα πολυ! αλλα αυτα που διαβασα ελεγαν οτι ειναι "περιεργο" ψαρι αρκετα δυσκολο....και εκτος απο αυτο νομιζω οτι ειναι λιγο σπανιο δεν ειμαι συγουρος γι αυτο που λεω.....
Σπανιο δεν θα το ελεγα. Στο Ζooplanet στη Βουλιαγμενης - Γλυφαδα εχει τις περισσοτερες φορες που παω. Απο εκει πηρε φιλος 2 (ενα αρσενικο και ενα θυληκο) και εκατσε και του βγηκαν ζευγαρι και εχει ηδη 2 γεννες (μεσα σε 3 μηνες...η πρωτη δεν πηγε καλα στο μεγαλωμα αλλα η δευτερη παει καλα και εχουν μεγαλωσει τα μικρα). Τα εχει σε νερο 7,5 - 8 (καθαρο βεβαια παντα) αν και αυτο το ψαρι θελει μαλακο νερο. Βεβαια εδω φαινεται οτι ειναι αρκετα ευπροσαρμοστο oσον αφορα το ph.

Τα εχω δει και στον Ωκεανο στη Δαφνη αρκετες φορες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 17-05-12 στις 16:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 10 queries