Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 14-04-12, 12:28
carvefish21 Ο χρήστης carvefish21 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2012
Περιοχή: Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή προσπάθεια!

Από τη στιγμή που ψάχνεις τη ρίζα που θες όλα θα αλλάξουν στη διακόσμηση. Οπότε απλά, εγώ για αρχή θα έβγαζα τη μαύρη πέτρα, τουλάχιστον από εκεί που είναι τώρα, θα έφερνα πιο μπροστά την κρυπτοκορίνα και θα ξεχώριζα λίγο τη βαλισνέρια και το πολύσπερμα. Το κερατόφυλλο λογικά το έχεις για τις γένες, αλλά πάντα μου δημιουργούσε πρόβλημα το άτιμο στο που να το βάλω! Γενικά το προτιμώ σε πίσω γωνία να φαίνεται ότι βγαίνει πίσω από κάποια πέτρα. Το acorus ξέρεις ότι δεν είναι υδρόβιο φυτό και κάποια στιγμή δε θα αντέξει; Εγώ για τα φυτά που έχεις θα έβαζα λιγότερο Excel, αλλά άμα σου πάνε καλά μην αλλάξεις ρουτίνα.

Όταν λες black light μάλλον εννοείς μπλε moonlight έτσι;
καταρχας σευχαριστω για τις συμβουλες.
Βασικα το κερατοφυλλο το ειχα για τις γεννες, τωρα δεν μου χρειαζεται αλλα μαρεσει γιατι καλυπτει το θερμοστατη. Για τη πετρα οταν βρω τη ριζα που θελω θα δω τι θα τη κανω. Το acorus, πρωτα το πηρα και μετα εμαθα τι ειναι... (κλασικα αρχαριου). Ηδη χαλαει φυλλο-φυλλο οποτε δεν θα αργησω να το ξεφορτωθω... Η valisneria μου χαλαει, δεν ξερω γιατι και προσπαθησα να τη κουνησω για να μη μπλεκεται και... δεν βγαινει. Μαλλον εχει ριζωσει στη πλαστικη βαση που εχει το ενυδρειο... Λυπαμαι να το χαλασω. Θα δω μηπως βγαλω καποια κλαδια cambombas και παω το πολυσπερμα πιο αριστερα να μη μπερδευεται. Για excel μια βδομαδα το χρησιμοποιω οποτε σιγα τη ρουτινα... Λες να βαζω μισο ml?
Moon light εννοουσα αν και ξερω οτι γινεται κανονικα με ελαφρυ ψυχρο φωτισμο και οχι με μπλε αλλα μαρεσει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries