Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 22-12-04, 15:26
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

εγώ δεν μπορώ να πώ ότι έχω και την φοβερή εμπειρία επάνω στους μονομάχους. άρχισα να ασχολούμε με αυτά τα ψάρια πριν λίγο καιρό και έβγαλα και μια αναπαραγωγή απο την οποία αυτή την στιγμή μεγαλώνω γύρω στα 10 μικρά. εγώ το μόνο που είχα κάνει ήταν να βάλω έναν αρσενικό μαζί με 2 θυληκές, όταν είδα την μια θυληκιά να έχει κάθετες γραμμές έβγαλα την άλλη απο μέσα και τα άφησα. είχα και ένα πήλινο με τρύπες για να μπορεί να κρύβεται η θυληκιά και ένα φυτό ψεύτικο. ο αρσενικός και η θυληκιά είχαν το ίδιο μέγεθος. επι 5 μέρες ο αρσενικός δεν την άφησε σε υσηχία. μιλάμε οτι την σακάτεψε. δεν της άφησε πτερύγειο όλα κομένα ήταν. την πρώτη μέρα την λυπήθηκα και ήθελα να την βγάλω απο μέσα αλλα έβλεπα ότι είχε κάθετες ρίγες και ότι ζευγάρωνε και τα άφησα(βρήκα και μπελά με την κοπέλα μου την οποία την έπιασε το φεμινηστικό της και εκεί που συμπαθούσε τους μονομάχους ,τις είχα χαρίσει και ένα,άρχισε να τους μισεί . σε 5-6 μέρες γεννήθηκαν τα αυγά με έναν φοβερό τρόπο,το έχω και σε βίντεο(όποιος θέλει ας στείλει π.μ. να του το στείλω), και κατάλαβα ότι έτσι είναι η φύση αυτών των ψαριών και έτσι ζευγαρώνουν. τώρα τα δικά μου ήταν ίδια στο μέγεθος και την θυληκιά την "έκανε με τα κρεμμυδάκια" φαντάζομαι πώς θα γίνει αν η θυληκιά είναι κατα πολύ μικρότερη όπως η δικιά σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01406 seconds with 10 queries