Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-12-04, 17:19
Theo Ο χρήστης Theo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: London
Μηνύματα: 182
Προεπιλογή Αναζητηση ενυδρειου (Θεσσαλονικη)

Καλησπερα σε ολους.
Χρειαζομε βοηθεια στην αναζητηση ενυδρειου(μεσα προς τελη Ιανουαριου).
Εχω καποιες ιδεες αλλα παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας.

Το ζητουμενο:
ενυδρειο μηκος 110cm x πλατος 45-50 x υψος 55-70(και παραπανω υψος δε με χαλαει)
βαση μηκος 110cm x πλατος 45-50 x υψος >=100cm

Για το ενυδρειο με ενδιαφερει πολυ η ποιοτητα κατασκευης. Δεν με ενδιαφερουν φιλτρα, λαμπες κλπ (θα χρησιμοποιηθει για reef). Απο οσα εχω διαβασει σε αλλα posts εδω, οι κολησεις ειναι πολυ συμαντικος παραγοντας.
Δεν εχω ξαναφτιαξει ενυδρειο και δεν θελω να το ρισκαρω.
Σε διαστασεις το cayman 110 ακουγετε ιδανικο αλλα ακομα καλυτερο αν υπαρχει σκετο ενυδρειο χωρις καπακια κλπ.
Που μπορω να το βρω cayman 110 στη Θεσσαλονικη και ποσο να περιμενω να πληρωσω?
Αν καποιος εχει αρκετη εμπειρια σε DIY ενυδρεια και εχει χρονο/διαθεση να μου φτιαξει ενα(με πληρωμη φυσικα) please στειλτε μου πμ.

Για τη βαση με ενδιαφερει το να κραταει ανετα το βαρος, και να εχει οσο το δυνατον περισοτερο χωρο ελευθερο στο εσωτερικο. Δεν θελω καθολου χωρισματα και αν ειναι δυνατον να μην χανω καθολου χωρο δηλαδη στο εσωτερικο να εχει οσο πιο κοντα στο 100cmx45-50.
δεν με ενδιαφερει καθολου η εμφανιση.
Δεν ξερω αν θα βρω τετοια βαση ετιμη οποτε σκεφτομε να τη φτιαξω μονος. Και παλι αν καποιος μπορει να μου φτιαξει η να προτινει μαραγκο(κοντα στη Μποτσαρη) .
Εχω διαβασει ολα τα αλλα posts με μαγαζια αλλα ειμαι σιγουρος οτι οταν θα τα χρειαστω δεν θα τα θυμαμε. Καποτε υπηρχε μονο ο Αμαζωνιος στην Ανθεων για ψαρια. Το αλλο στην Κωνσταντινουπολεως ειχε μονο παπαγαλλους. Please πειτε μου και τι μαγαζια υπαρχουν κοντα στην Μποτσαρη.

Mucho gracias

Theo.
__________________
Work in progress
-------------------------------------------------
I can resist everything except temptation(Oscar Wilde)
-------------------------------------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 10 queries