Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 16-03-12, 11:02
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Καλημερα κ παλι!

Θα ηθελα να θεσω καποιες ποιο συγγεκριμενες ερωτησεις απο τωρα για να αρχισω να βαζω τα πραγματα σε μια σειρα στο μυαλο μου...

1) Οσο αφορα το επιπλο-ραφι(sections) που θα βαλω τα ενυδρεια:

α) Το κοστος μεταξυ αλουμινιου κ ξυλου εχει τοση μεγαλη διαφορα ωστε να με κανει να το σκεφτω? Ασχετα απο το οτι με το ξυλο θα πρεπει να ειμαι ποιο προσεκτικος...

β) Συνολο εχω 4,5 μετρα επι 1,80 φαρδος.Θα ηταν καλυτερα το "ραφι" να γινει ενα ή 2 μεροι?-θα ηθελα να γινει 4μx50εκ. αν γινει ενα ή 2μχ50 αν γινουν 2.Σκεφτομαι για 2 μεροι ωστε να αφησω κενο μεταξυ τους για να μπορω να εχω κ προσβαση απο πισω ποιο ευκολα ...

2) Τα ενυδρεια που θα κατασκευαστουν στην πορεια ειχα στο νου μου να τα κανω τετραδες οπως εχω ξαναπει(σαν μονομαχιερες).

Η κυκλοφορια πως γινεται σε ενα τετοιο συστημα?!?Οκ..στο πρωτο κ το τελευταιο οπου ειναι κ η εισοδος-εξοδος απο το φιλτρο ειναι μια χαρα...στα μεσαια ομως?Θα μπορουσα να εχω πχ 6-7 70λιτρα (50Χ40Χ35) χωρις προβλημα? 10αρι τζαμι για μια τετοια κατασκευη θα ηταν οκ?

3) Ενα αλλο πολυ σημαντικο που ξεχασα να ρωτησω ... Μια κοινη πριζα που εχουμε στον τοιχο....Ποσα watts μπορει να σηκωσει?! Το δωματιο εχει μονο μια.Αυτη την στιγμη δεν νομιζω οτι εχω προβλημα μιας κ δεν ξεπερναω την μιση καταναλωση μιας κουζινας (...) !! :Ρ

Στην πορεια εχω την δυνατοτητα να τραβηξω γραμμη απευθειας απο τον πινακα μιας κ δεν ειναι κ μακρια...

Ειχαμε κ ενα ατυχημα στο 220αρι ......θα ανεβει αργοτερα στα γενικα περι γλυκου..... Εκανε μια ρωγμη το plexi glass στο πλαϊνο τζαμι 2-3 εκ...Δεν ξερω γιατι....Μαλλον χτυπημα απο πριν αλλα Δεν ξερω τι να πω ακομα.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01366 seconds with 10 queries