Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 26-02-12, 14:57
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω πιστευω οτι με το http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=972 μαζι με http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=977 θα ειναι μια λυση φθινη η οποια αμα δεν εχεις πολι γεματο το ενιδριο με φυτα πιστευω οτι θα ειναι υπερ αρκετο..
καλυτερη λιση για μενα ειναι να βαλεις καποιο υποστρωμα της flourise...
επισις καλο θα ηταν να μας ελεγες τι φυτα θα εβαζες και με πιο τροπο θα τους εδινες co2 ποσο φωτισσμο τι ψαρια θα εχεις αμα θα χρεισιμοποιησεις καπιο λιπασμα και ολα τα σχετικα............
φανταζομαι βαζω πρωτα τα initial sticks, φυτευω και μετα απο καιρο αρχιζω να βαζω τεμπλετες οταν η δραση των initial θα εχει μειωθει/εξαλειφθει...σωστα?H tetra λεει οτι μετα μπορω να συμπληρωνω και απ'το ιδιο. Αλλα ετσι κι αλλιως ταμπλετες εχω.οκ.Το θεμα με ολα αυτα τα λιπασματα σε μορφη ταμπλετας κλπ ειναι οτι τα anentome helena που εχω αν πεσουν σε κανενα τετοιο οσο κινουνται "υπογειως" μου το βγαζουν στην επιφανεια...
Τελος παντων, μαλλον για initial sticks το βλεπω ή flourite.
Το ενυδρειο θα εχει cardinal, hatchet, black phantom tetra, ramirezi, corydoras, otocinclus και καποιο ειδος πλεκο ή panaque...
απο φυτα θα εχει echinodorus argentinensis, echinodorus tenellus, valisneria tortifolia, hydrocotyle leucocephala και pistia που δεν θα ειναι φυτεμενα.
CO2 στην αρχη σιγουρα DIY και φωτισμο 2x39w, μια λευκη και μια για φυτα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skamanakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αμμο καλυτερα να μην βαλεις υποστρωμα γιατι με τον καιρο θα ανακατευτει με την αμμο και δεν ειναι καλο να βγει στην επιφανεια γιατι θα επωφεληθουν διαφορες αλγες.Τα φυτα που θα βαλεις αν ειναι χαμηλων απαιτησεων δεν χρειαζεται το υποστρωμα.Ταμπλετες μπορεις να βαλεις οχι πολυ κοντα στην ριζα ομως.
α το υποστρωμα ανακατευεται με την αμμο.Μαλιστα. Τα φυτα δεν ειναι και πολυ υψηλων απαιτησεων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos_auk : 26-02-12 στις 14:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01642 seconds with 11 queries