Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 21-02-12, 18:32
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Γλαστρολιμνη..; Αλλο παλι τουτο! Μην με ..μπερδευετε και με αλλα...Αν και να πω την αληθεια, αν δεν εισασταν εσεις, ισως να μην ζουσαν καν τωρα.
Λοιπον... πηγα σημερα σε ενα μαγαζι κατω στην Αθηνα. Η κοπελα φαινοταν αρκετα εξυπηρετικη και μου πε αρκετα πραγματα, λιγο πολυ τα ιδια που εχουμε συζητησει και εδω. Το μονο ...κουφο που ακουσα ειναι οτι αν τα ταιζω λιγο, δεν θα μεγαλωσουν πολυ, οποτε ενα ενυδρειο των 30 λιτρων θα ειναι μια χαρα. Τεσπα... Απο τα μαγαζι αυτο πηρα επιτελους το αντιχλωριο. Ειδα και ενυδρειο juwel record 600, 60αρι ειναι αυτο με τιμη λιγο πανω απο 100 ευρω. Προς το παρων τα εχω βαλει σε ενα κουτι 60 λιτρο, αλλα το γεμισα περιπου 30-40 λιτρα νερο, πιστευω να φαινεται στις φωτο που εβαλα. Δειχνουν να ειναι καλα εκει, κοβουν βολτες, τα εχω δει ομως να καθονται και κατω ακινητα τελειως, να ρθε η...ωρα τους ή απλα βαριουνται; Σκεφτομαι τωρα να κανω μια παραγγελια απο το petcumulus, που εχει σχεδον τα παντα πιστευω. Θα ηθελα να με βοηθησετε στο τι να παραγγειλω, αλλα θελω προτασεις συγκεκριμενες αν γινεται και οχι του στυλ, παρε οποια τροφη θελεις Αυτα που εχω ως υποψην μου ειναι:
1) Φιλτρο: μου προταθηκε απο εναν φιλο αυτο: http://petcumulus.com/index.asp?page=product&pid=2573
2) Αντιχλωριο: θα παρω το...γνωστο που εχετε προτεινει, αν μπορει καποιος να μου πει τι αναλογια να βαζω, στο κουτακι γραφει 2 σταγονες στα 4 λιτρα, να βαζω αυτη;
3) Θερμομετρο: http://petcumulus.com/index.asp?page=product&pid=2187
4) Τροφη: ;
5) Μετρησεις νερου: ;
6) Αεραντλια: ; μονο αν ειναι απαραιτητη
7) Βιολογικο υλικο: ;
8 ) Ανταλακτικα φιλτρου: ;
9) Οτιδηποτε αλλο εσεις νομιζετε απαραιτητο, π.χ. αν υπαρχει καμια τρομπα για να βγαζει το νερο απο μεσα ή π.χ. αποχη (αν και αυτη την πηρα)
Υποψην θελω μονο οτι ειναι απαραιτητο για να ζησουν, προς το παρων δεν θελω...πολυτελειες...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0755.jpg
Εμφανίσεις:  336
Μέγεθος:  20,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0752.jpg
Εμφανίσεις:  328
Μέγεθος:  22,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01658 seconds with 12 queries