Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 06-12-04, 23:59
Γιάννης 2005 Ο χρήστης Γιάννης 2005 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Ok Δέχομαι πως όλα είναι λάθος, ή τουλάχιστον ακούγονται λάθος, αν και σήμερα 8η ημέρα τα taper φυτά μου συνεχίζουν να είναι ζωντανά και ακμαία, και αυτό είναι το σημείο που ουσιαστικά με ενδιαφέρει όπως φυσικά και η όλη διαδικασία (στρώσιμο νερού σε λίγα λίτρα με ή χωρίς φυτά/βράχο, για τα συγκεκριμένα φυτά θερμοκρασία και συνθήκες φωτισμού) ασχέτως εάν καταλήξει σε αποτυχία ή επιτυχία.
Καλοκαιρινή παρατήρηση : Τα συγκεκριμένα «φυτά» τα έχω δει πολλές φορές στο παρελθόν και δίπλα στο κύμα με θερμοκρασία 30 βαθμούς, και μέσα σε νερολακούβες δημιουργημένες από την άμπωτη, και σε αρκετά μεγάλο βάθος ζωντανά και καμαρωτά προσφέρουν καταφύγιο δε σε ένα σωρό οργανισμούς και μικροοργανισμούς σε όλες τις περιπτώσεις. Τα φυτάκια αυτά ζουν και βασιλεύουν στις δικές μας Ελληνικές θάλασσες και σε συνθήκες που μάλλον δεν έχουν καταγραφεί ποτέ.
Το ζητούμενο είναι η παρατήρηση και η καταγραφή της γενικότερα και ειδικότερα σε φυτά μεσογειακού τύπου όπου δεν υπάρχει καμία βιβλιογραφία ή σχεδόν καμία. Για αυτόν τον λόγω αν υποθέσουμε, ότι ξανά-ξεκινώ το ίδιο πείραμα, πράγμα που σίγουρα θα κάνω, ζητώντας όμως αυτήν την φορά την πολύτιμη συνδρομή σας??
Τι διαφορετικό θα μου προτείνατε λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα της 1ης δημοσίευσης μου στο site.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries