Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 30-01-12, 02:28
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
δε δυσκολευομαι καθολου (γενικα ειμαι "Ινδιανος" απεναντι στη φυση και στα πλασματα της)
Γιατι να μη νοιωθει ετσι? επειδη ΕΜΕΙΣ ειμαστε οι λοβοτομημενοι απο την αχαρη ανθρωποκεντρικη αντιληψη που μας εφεραν οι θρησκειες?
Ζωη υπηρχε και πριν μαθουμε πως καποιοι καλοι θεουληδες φτιαξαν τον ανθρωπο, τη Γη για να μενει ο ανθρωπος, τα ζωα για να τα τρωει ο ανθρωπος και για διακοσμηση φτιαξαν κι ενα συμπαν 15 δισεκατομμυριων ετων φωτος γυρω του .
ινδιανος νιωθω κιεγω απεναντι στη φυση και στα πλασματα της αλλα αυτο δε σημαινει πως οι νομοι της φυσης και της βιολογιας παυουν να ισχυουνε.
το φαινομενο εχει και ονομασια και λεγεται ανθρωπομορφισμος.οσο κιαν δεν μας αρεσει(ουτε εμενα) εχει περιγραφει.


Παράθεση:
Η καλυτερη λυση ειναι ενας ορυζωνας, μπορεις να του τον δωσεις? Μαλλον οχι, οποτε ψαχνεις το οτι καλυτερο μπορεις να φτιαξεις ωστε τουλαχιστο να νοιωθει ανετα.
αυτο δε γινεται φυσικα,αλλα αν το παμε με αυτη τη λογικη πρεπει να σταματησουμε να σχολουμαστε με το χομπι δε νομιζεις?

Παράθεση:
Βεβαιως, την εχω ξαναπεριγραψει...
Προσωπικα χρησιμοποιω μπλε σφουγκαρια ωστε να σπαω την ροη σε διαφορες κατευθυνσεις στη μια μερια του ενυδρειου. (στην εξοδο του φιλτρου) και απο την αλλη βαζω ενα μπλε σφουγκαρι πιο πολυ σα μηχανικο φιλτρο (στην εισοδο). Τη ρυθμιση την κανω με by-pass μεταξυ αναροφησης και καταθλιψης.
Με αυτα τα κολπα εχω καλη φιλτρανση με σχεδον στασιμο νερο.
δεν το δοκιμασα να πω την αληθεια,αν μου δοθει η ευκαιρεια στο μελον θα το εχω υποψιν

Παράθεση:
Μπορει και να συμβαινει.
Πολυ πιθανων και στις περιοδους ξηρασιας καποια να φυλακιζονται και να πεθαινουν οπως συμβαινει και με τα θαλάσσινα καθε μερα με τα κυματα και την παλοιρια Αυτο ομως τι σημαινει?
δε μιλαω για τετοιες περιπτωσεις,μιλαω για περιπτωσεις οπου σε καποιο σημειο για διαφορους λογους αποκοπτεται η επικοινωνια με την υπολοιπη εκταση για καποιο διαστημα

Παράθεση:
Πως γινεται να μην μπορουνε σε ολοκληρο ορυζωνα?
Μιλαμε για αχανεις εκτασεις. Δε μπορω να το ποιασω...
την επομενη φορα που θα πας με το καλο,ριξε μια ματια σε παρακαλωγιατι εγω δε μπορω να φανταστω οτι ολα τα ψαρια ζουνε με ιδανικες χωροταξικες συνθηκες.πολυ περισσοτερο στη φυση.

Παράθεση:
Κοιτα, ειναι καθαρα θεμα νοοτροπιας και τιποτε αλλο.
Οι Κινεζοι και οι Ταιλανδοι αρεσκονται στα μικροσκοπικα μπιμπελο.
Απο παλια μετατρεπαν τασακια σε "ενυδρεια" και τωρα τελευταια το καναν και με μπρελοκ! http://shark24.blogspot.com/2011/04/blog-post_05.html (συμφωνω με το αρθρο πως οι ανθρωποι αυτοι κατεχουν τα σκηπτρα της χαζομαρας, και μαλιστα πολυ ευγενικο και μετριοπαθη το βρισκω)
συμφωνω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01922 seconds with 11 queries