Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 25-01-12, 18:17
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μπορεις να βαλεις περισσοτερο βιολογικο απλα προτιμησε να το βαλεις πιο πανω και οχι κατω κατω.εμενα οταν το ειχα δοκιμασει με βιολογικο χαμηλα μπουκωνε ευκολα.βεβαια εξαρταται και απτο ενυδρειο...αν εχεις και substrat Προτιμησε να βαλεις to μακαρονι απο κατω και to substrat πιο πανω.το μακαρονι βουλωνει δυσκολοτερα λογω σχηματος και θα σου σπαει και τη ροη ωστε να πιανει περισσοτερη επιφανεια στο επομενο υλικο.και μην βαλεις τα δυο υλικα μαζι μπερδεμενα,γιατι το substrat μπορει να βουλωνει τις τρυπες του μακαρονιου

παντως βιολογια θα εχεις σε ολα τα υλικα οπως και ναχει.
οσον αφορα το φιλτρο που εχεις στο μεγαλο δεν ισχυουνε τα ιδια για ολα τα φιλτρα.καθε εταιρεια πολλες φορες εχει διαφορετικη διαταξη υλικων που εκεινη θεωρει βελτιστη.θελω να πω ενα στησιμο που δουλευει καλα στο eheim δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ειναι το ιδιο καλο και σε ενα fluval η ενα juwel.ποσο μαλον οταν προκειται και για διαφορετικα φιλτρα.(το ενα εξωτερικο και το αλλο εσωτερικο.)
παντως αποσο εχω δει με τα φιλτρα που εχω δοκιμασει,-λιγα αλλα εχω παιξει πολυ-συνηθως το καλυτερο στησιμο ειναι αυτο που προτεινει ο κατασκευαστης.η καλυτερη βελτιωση που μπορεις να κανεις ειναι νομιζω να χρησιμοποιησεις καλυτερα υλικα σε καποιες περιπτωσεις.ισως να κανω και λαθος αλλα εμενα ετσι μου "καθονται" καλυτερα τα φιλτρα.παρε ομως και καμια δευτερη γνωμη γιατι δεν ειμαι και κανας προφεσορας της φιλτρανσης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01325 seconds with 10 queries