Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-01-12, 23:34
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tzane Εμφάνιση μηνυμάτων
Για diy co2 το σκεφτομαι γιατι για να δουλεψει διαβασα οτι θελει καλη θερμοκρασια το δωματιο και το δικο μου δεν εχει καλοριφερ,μονο κλιματιστικο και φοβαμαι μην εχει συχνες διακοπες το co2 με αποτελεσμα αυξομειωση του ph κτλ..
Θελει πανω απο 20 βαθμους με καλυτερη αποδοση απο 23-28(παραπανω δεν εχω παει) απο προσωπικη εμπειρια κ μονο.

Εγω το μισολιτρο μπουκαλι το εχω μεσα σε μια κανατα με νερο πισω απο το ενυδρειο κ εναν θερμοστατη μικρο ρυθμισμενο στους 25 ... τα 2λιτρα τα εχω μεσα σε κουβαδες!

Ετοιμαζω κ εγω κατι παρομοιο αυτον τον καιρο....περιμενω να βουλιαξουν τα ξυλα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tzane Εμφάνιση μηνυμάτων
Tenellus ειχα δοκιμασει σε προηγουμενο setup αλλα δεν μου εκατσε και δεν ξαναπηρα(βεβαια χωρις λιπασματα τοτε)
Το Tenellus εγω το εχω 3 χρονια κ εχει περασει τα παντα μαζι μου.(εχω χασει πολλα φυτα-ευκολα-απο ζεστες κ χαζομαρες δικες μου αλλα αυτο ακαθεκτο!!) ξεκινησα με 4 ριζουλες κ εχω γεμισει 3 ενυδρεια σχεδον απο τοτε... χωρις διοξειδιο κυριως κ με 0.3 - 0.4 w/l.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Psytrancer : 24-01-12 στις 23:34 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01655 seconds with 11 queries