Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 24-01-12, 22:46
Το avatar του χρήστη Tzane
Tzane Ο χρήστης Tzane δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-09-2011
Περιοχή: Αθήνα-Βύρωνας
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ομορφο το μικρο σου ,,κουκλα ειναι.
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Psytrancer Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο το ενυδρειακι σου! Αλλα τα πολλα φυτα σου κρυβουν την ακομα ποιο ωραια ριζα που εχεις!!! Μπραβο σου....

Υγ:προσωπικα θα αφαιρουσα τις μεγαλες ανουμπιες(θα κρατουσα μονο νανα) θα εβαζα σιγουρα καποια rotala (rotundifolia πχ) κανα τενελους μπροστα..επισης κ οι βελισνεριες θα γινουν μεγαλες για το μεγεθος του ενυδρειου σου σε λιγο...(θα κοβουν κ πολυ φως)...αν προσθεσεις κ ενα diy co2 το πας σε αλλα επιπεδα! pogostemon halfieri,Glossostigma elatinoides κ πολλα αλλα.....οχι οτι ειναι κ απαραιτητο βεβαια...λογο χαμηλου υψους του ενυδρειου μπορει κ να μην χρειαστει το co2....με καμια ταμπλετιτσα παιζει να ειναι κ οκ...

Μπραβο κ παλι!
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,
Για τις ανουμπιες εχεις δικιο,οι νανα ειναι πολυ καλυτερες!
Και για την ριζα επισης εχεις δικιο αλλα ειχα κολησει με το Java Fern και το παρακανα λιγο
Οι βαλισνεριες ειναι αρκετα μεγαλες τις εχω σε μια γωνια μπροστα απο το φιλτρο και απο κατω δεν εχω φυτα ωστε να τους κοβουν το φως..Τωρα αμα απλωθει σε ολη την επιφανεια βλεπουμε (Δεν γινετε να τις κουρεψω?)
Αχ αυτο το pogostemon helferi ισως το αγαπημενο μου φυτο αλλα διαβαζω οτι χρειαζετε co2 και δεν το τολμησα..
Tenellus ειχα δοκιμασει σε προηγουμενο setup αλλα δεν μου εκατσε και δεν ξαναπηρα(βεβαια χωρις λιπασματα τοτε)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billias Εμφάνιση μηνυμάτων
χαμος ζουγκλα
πολυ ομορφο να το χερεσαι
με τον καιρο θα το κάνεις ακομη καλύτερο
μπραβο
και δεν μας ειπες τι ψαρακι θα φιλοξενήσεις;;;;

Σε ευχαριστω πολυ!
Η αληθεια ειναι οτι αμα φουντωσει πολυ θα υπαρξει ενα θεματακι..
Τωρα με αυτα τα φυτα δεν χωραει καλα καλα το χερι

Εναν μονομαχο σκοπευω να βαλω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tzane : 24-01-12 στις 22:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01540 seconds with 11 queries