Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 17-01-12, 22:58
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

φιλε janickrules μην μπερδευουμε το "επιβιωνει" με το "περναει καλα", και μη μπερδευουμε τις emergency καταστασεις με το πως θα επρεπε να ειναι (κι εγω εχω ενα νεον χρονια τωρα που το υιοθετησα απο ενα ενυδρειο που ειχε γινει ρημαδιο κι ηταν το μονο ψαρακι που ειχε επιβιωσει, ηταν αρρωστο -χωρις να το ξερω- και το θεραπευσα κι εχει συμβιωσει κατα καιρους με ενα μονομαχο, σε μια καραντινα που οι Θεοι να την κανουν καραντινα -μολις 20 λιτρα- μονο του για ενα διαστημα -απαραδεκτο για ποταμισιο κοπαδοψαρο-, μετα για λιγο συμβιωσε στο μονομαχογυναικονιτη παλι μοναδικο Νεον και τωρα το χω στο 300ρι κι επειδη το λυπομουν να ειναι μονο του το κοπαδοψαρο μετα απο οσα εχει περασει του εβαλα μερικα ακομα παρεα παρα οτι δεν ηταν η αρχικη μου επιλογη μια και ηθελα βιοτοπικο ΝΑ Ασιας -οκ, και τι εγινε? ειναι βιοτοπικο 80%, αφου οι συνθηκες νερου ειναι ιδιες δε με χαλαει)
Ειδικα ενας αρχαριος δε μπορει να ρυθμιζει τις παραμετρους σε 20 λιτρα, οποτε δεν προτεινεται. Απο την αλλη ενας εμπειρος -μιλαμε που στηνει ενυδρειο, οχι που ετυχε να φιλοξενει ενα ψαρακι για Χ λογους- θα ηταν τουλαχιστο βλακεια να παει κατω απο το μινιμουμ των ελαχιστων λιτρων γιατι υποτειθεται εχουμε αυτο το χομπυ επειδη τα αγαπαμε τα ψαρακια και θελουμε το οτι καλυτερο γι αυτα, αλλιως δεν εχει νοημα. Αν καποιος θελει να εχει ενυδρειο μονο και μονο για να κανει crash test στην αντοχη των ψαριων τοτε αυτα δεν ειναι pets αλλα πειραματοζωα κι αυτος δεν ειναι ζωοφιλος αλλα περισσοτερο συγγενευει με τους ηλιθιους δολοφονους που κανουν πειραμματα με χρωματα και καλυντικα στα πειραματοζωα που ξεπαστρευουν με τους τονους καθημερινα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01621 seconds with 10 queries