Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #153  
Παλιά 17-01-12, 18:18
Το avatar του χρήστη Ektorakos
Ektorakos Ο χρήστης Ektorakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2011
Περιοχή: Γλυκα Νερα
Μηνύματα: 452
Προεπιλογή

χαρτι? τι χαρτι ? μεσα στο ενυδρειο εχει χαρτι?
-------------------------
[QUOTE=johnm62;645211]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ektorakos Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον τελος
37 κουβαδες = 370 λιτρα καθαρα. με τοσες πετρες? φοβαμαι μηπως το παραγεμισα. απλα φανταστηκα οτι οι γρυλιες του εσωτερικου φιλτρου (οι επανω) θα επρεπε να ειναι εντελως μεσα στο νερο. η σταθμη ακουμπαει τις πανω πλαστικες κοντρες του juwel.

Φοβαμαι μην ακουμπησει νερο στις λαμπες. μηπως το παραγεμισα ? ξερει κανεις?
-------------------------


Στην πλευρα που ειναι το φιλτρο και 10-15 ποντους απο αυτο εχει ενα λευκο χαρτι με μια κοκκινη γραμμη , μεχρι την κοκκινη γραμη πρεπει να ειναι το νερο ΟΧΙ πιο πανω .
νομιζω οτι καταλαβα ποιο λες. δεν ειμαι σπιτι τωρα αλλα θυμηθηκα. μολις παω θα το ελεγξω. (αν εχει φυγει λιγο η θολουρα και βλεπω)
-------------------------
παιδια τα φωτα σας. Γυρισα απο τη δουλεια και η θερμοκρασια στο ενυδρειο (370 λτ καθαρα) ειναι ακομα 19 βαθμοι κελσιου. ειναι λογικο ? απο χθες στις 10 το εχω βαλει. Εχω μονο εναθερμοστατη της γιουβελ 300 βατ.
Απλα περιμενα οτι θα ειναι θεμα μερικων ωρων οχι 2 ημερων! κανει κρυο βεβαια δε λεω αλλα...

το πηγα στο μαξιμουμ 32 βαθμοι μπας και πιασει τους 30 που θελω λιγο πιο γρηγορα. ελπιζω να μην κανω λαθος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ektorakos : 17-01-12 στις 18:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01526 seconds with 10 queries