Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 20-12-11, 23:42
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
εβινα....τα αγορασες ζευγαρι απο μαγαζι..ή κατα την κριση σου....συνηθιστερα παιρνουμε μια μικρη ομαδα 4-5 ατομων και αφηνουμε να διαλεξουν μονα τους το ταιρι τους...2-3 φωτο κοντινες των ψαριων σου θα βοηθουσαν να αναγνωρισουμε αν σιγουρα ειναι ζευγαρι.....επισης...εχε αρκετες κρυψωνες στο ενυδρειο σου..θα βοηθησει οταν ο αρσενικος θα ειναι επιθετικος(λογο του οτι θα θελει να ζευγαρωσει πχ) προς την θηλυκια....φροντισε ετσι ωστε να χωραει η θηλυκια εκει και να προστατευεται...ειδαλλιως αν το ενα εκανε καταληψη στο ξυλο και το αλλο σε αλλη μερια του ενυδρειου..ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ..εεε αρσενικα ηθελα να πω ...
θα σου πω..ειχα ενα 30λιτρο και πηγα σε ενα καταστημα να ρωτησω..ηταν η περιοδος που προσπαθουσα να βγαλω ακρη με τα χρυσοψαρα (που τωρα φιλοξενουνται αλλου και για αυτο ψαχνω μεγαλυτερο ενυδρειο)..ρωτησα τι μου προτεινουν (ασχετη τοτε κ εγω) και μου τα εδειξαν..και μου αρεσαν και να τα τωρα..θα προσπαθησω να βαλω φωτο αν και νομιζω πως ειναι αρσενικο και θηλυκο..που μαλλον δεν θα τα βρουν...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries