Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 14-12-11, 11:48
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παντως ο lastal το ειχε πει καθαρα ...τα τεστακια...

Καταχωρήθηκε 04 Οκτώβριος 2011 - 23:42
Αν κατάλαβες τα τεστάκια σου αυτή τη στιγμή δεν δείχνουν την πραγματική εικόνα.

Βλεπεις ειχε πει τα τεστακια σου και μιλουσαμε για τα τεστ co2 και νο3 ειπε τεστακια οχι το τεστ...

Το θεμα ειναι οτι μετα απο αυτα εμενα μου εκανε καλο αφου σταματησα να ασχολουμαι με τα buffer και πηγα σε πιο φυσικες μεθοδους καλιμπραρισματος του νερου μου...


Το αλλο ομως θεμα που δεν μπορουμε να παραβλεψουμε ειναι οτι τουλαχιστον οπως εγω το ειδα καθαρα τωρα το βλεπει και συμφουριστας οτι το συγκεκριμενο τεστ, θελεις λογω παρτιδας, θελεις λογω μαγαζιου, θελεις λογω συντηρησης, θελεις λογω αστοχιας , θελεις λογω γκαντεμιας, και ατυχιας.....οπως και να το πεις τελικα δουλευει κατα περιπτωση....

Εγω ξερεις πολυ καλα οτι δεν κατηγορω ποτε κατι αν δεν ειμαι σιγουρος....και γιαυτο ειμαι σιγουρος 100%...θα δεις που θα ελθουν και αλλες περιπτωσεις τετοιες....

Το τυχαιο που ειναι επαναλαμβανομενο παυει να αποτελει τυχαιο ....

Δεν εχω τιποτα με την apy αλλα το εχω ξαναπει και παλιοτερα...ενα της sera που ειχε ληξει και δεν το ειχα παρει χαμπαρι σε προστατευε απο το αττυχημα δηλαδη εφτανε μεχρι ενα χρωμα το ψιλοκαφε αν θυμαμαι καλα και μετα ακομα και ολοκληρο κουταλι τροπος του λεγειν να εριχνες μεσα το χρωμα δεν αλλαζε παρα ελαχιστα....οποτε καταλαβαινες οτι δεν δουλευε...
Το αντιστοιχο της api ομως οταν εριχνες στο δοκιμαστικο σωληνα 1 μλ αμεσως αλλαζε χρωμα πραγμα που σου εδινε την ψευδαισθηση οτι δουλευε...δεν δουλευε ομως σωστα αναλογα με τις συγκεντρωσεις και ενω μου εδειχνε γυρω στο 5-10 νιτρικα εγω ειχα πανω απο 450!!! και ετσι καηκα....

Γιαυτο λεω τα τεστ με πολυ προσοχη...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01592 seconds with 10 queries