Θέμα: To reef μου
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 07-11-04, 18:13
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

Φωτισμός : 2 x 250w HAMILTON λάμπες, 2 mini pendant της PFO, 2 μετασχηματιστές του εμπορίου για 250w MH. Οι λάμπες 70ευρώ έκαστη και τα προβολάκια 90 ευρώ το καθένα. Οι βάσεις είναι φτιαγμένες απο εμένα αλλά θα μπεί ξύλινο κάλυμα απο πάνω. Απλά δεν το έβαλα απο την αρχή για να δώ το ύψος αν με ικανοποιεί. Το ξέρω ότι θα ηρεμήσει το μπλέ. Πάντως 14k έχει γίνει η νέα μόδα στην αμερική :P . Έκανα μια σκέψη που πιστεύω αξίζει. Θα πάω αύριο να βρώ μεγάλα κομμάτια βράχου απο θάλασσα/ποτάμι για να το χρησιμοποιήσω σαν βάση, που έτσι και αλλιώς θα πάρει ζωή απο τον άλλον και θα γλιτωσω αρκετά χρήματα έτσι. Οπότε με άλλα 15 κιλά ζωντανό μετά θα είμαι κομπλέ. Φωτοπερίοδος για αρχή καλά ειναι 5 ώρες οι λίγο? Limewater(ασβεστόνερο) Που θα βρούμε στην ελλάδα. Είναι το ίδιο με kalkwasser απλά είναι 20 φορές πιο φτηνό γιατί δεν το βαφτίζουν "ενυδρειακό προϊόν". Ξέρει κανείς? Φώτο του φωτιστικού μου theo έχει στο premium aquatics στα PFO σαν mini pendant, για να μήν γεμίζω σάμπα τον αποθηκευτικό χώρο στο forum .
Ψάρια που θα μπούνε απο το παλιό ενυδρείο σε 2μήνες περίπου: ένα ζευγάρι clarkii (με τη green carpet anemone τους που έχω ήδη απο το παλιό ενυδρείο), 1 purple tang, 3 green chromis. Μελοντικά ένα flame angel, 1 κανονικό και 1 μωβ firefish, 1 royal gramma και κάποτεεεεε ένας καρδινάλιος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01745 seconds with 11 queries