Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-11-04, 02:08
Το avatar του χρήστη ThDam
ThDam Ο χρήστης ThDam δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2004
Περιοχή: Αθήνα-Αργυρούπολη
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Καλησπέρα,
Συγνώμη που καθυστέρησα να σας ενημερώσω, αλλά δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μόλις που βρήκα χρόνο για να κοιτάξω λίγο το ψάρι. Με την νηστεία ο μπούλης δεν χειροτέρεψε, αλλά και δεν καλυτέρεψε μέχρι στιγμής. Χθές, μετά από συμβουλή γνωστού ξεκίνησα θεραπεία με Furan 2 της AP.
Σήμερα το βράδυ είδα το post σου ahar και έκανα αυτά που είπες.
Τα βράγχια είναι καθαρά, μου φαίνονται απολύτως εντάξει. Το πρήξιμο είναι όπως είπες, ελαφρά μαλακό σαν να έχει υγρό μέσα. Έχει φύγει μόνο ένα λέπι εκεί που είναι και η κορυφή του όγκου και το σημείο αυτό έχει ένα σκούρο κόκκινοκαφέ χρώμα. Του έβαλα bentadin με μια μπατονέτα και το ξανάβαλα μέσα στο ενυδρείο. Σε χάιδεμα που του έκανα με τα δάχτυλα κατά μήκος του σώματος, μόνο τα λέπια στο σημείο του πρηξίματος έχουν βγεί προς τα έξω. Η συμπεριφορά του παραμένει η ίδια, κατά διαστήματα μένει στο βυθό του ενυδρείου χωρίς να ακουμπά σε αυτόν και τον άλλο χρόνο κολυμπά και σκάβει κανονικά. Επειδή δεν ξέρω πως να φτιάξω τον αρακά (μέχρι να ψάξω τα post για να βρω κάτι) του έβαλα μερικά κομάτια limnophilla sessiliflora από το μικράκι ενυδρείο, που ξέρω ότι την τσακίζει. Παραμένει πολύ ορεξάτο γιατί όταν πλησιάζω το ενυδρείο αρχίζει τα παιχνίδια περιμένοντας να ρίξω τροφή. Όταν βλέπει ότι δεν γίνεται αυτό ξεκινάει το σκάψιμο. Αύριο θα πάω να πάρω και epsom salts.
Ελπίζω να τα πάει καλά.

Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια.
__________________
Θοδωρής
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01730 seconds with 10 queries