Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 05-11-04, 23:02
sot-zoe Ο χρήστης sot-zoe δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 540
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sot-zoe
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gorgi
Το νερο μου εχει Ph περιπου 8 με 8,5 (ειναι δυσκολο να καταλαβω με αυτα τα καταραμενα χρωματα)
Για το νερο θα συμφωνησω και εγω με τον Τάσο , ψαξτο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gorgi
Το κολπο με το φιλτρο δεν μπορει να γινει καθως το ενυδρειο ειναι στο παλιο το σπιτι και για να βγαλω το κολημενο φιλτρο απο μεσα πρεπει να το αδειασω και να το ξεκολισω. Δυστηχως ο μονος τροπος που εχω σκεφτει ειναι το ολικο ξεστησυμο του ενυδρειου και ολα παλι απο την αρχη.
Ακριβως το ιδιο περασα και εγω με το φιλτρο , αλλα δεν εκανα ξεστησιμο , εβγαλα με προσοχη τα υλικα απο το παλιο φιλτρο και τα εβαλα στο εξωτερικο , μετα συμπληρωσα και αλλα υλικα και το εβαλα να δουλευει .
Στην συνεχεια ξεκολλησα το φιλτρο απο το τζαμι και τραβηξα απλως τις σιλικονες που ειχαν μεινει και αυτο ηταν ολο .
Μη ξεστησεις το ενυδρειο γι΄αυτο το λογο , ειναι αμαρτια να τα τραβηξεις ολα απο την αρχη , και εσυ και τα ψαρια σου .
Τωρα οσο για το υποστρωμα , εαν τρεχει το ενυδρειο σου καιρο και εχει αρκετα ψιλο χαλικι τοτε μην το ξεστησεις ουτε γι΄αυτον τον λογο , βαλε απλως στα φυτα που πραγματικα το θελουν , τις ταμλετες - στικ που βαζουμε για φυτα που τρεφονται απ οτις ριζες και θα εισαι οκ , τα υπολοιπα που τρεφονται απο τα φυλα (και ειναι πολλα αυτα ) δεν εχουν αναγκη υποστρωματος .
__________________
Σωτήρης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01428 seconds with 10 queries