Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 26-10-11, 00:12
ChrisLust Ο χρήστης ChrisLust δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή

πλεον εχω μεινει με μια μελανοταινια...εκοψα την θεραπεια με bactopur που ξανα εκανα για 8 μερες με αλλαγη νερου στισ μισεσ μερες...επειτα εβγαλε ενα κοκκινο σημαδι η μια μελανοταινια...ο ενυδρειας μου συνεστησε αλλαγη και αλατι (της api 4κουταλιεσ τησ σουπας στα 180 λιτρα μου) και θα δουμε πως παει...εν τελει η μελανοταινια δεν σωθηκε...πλεον εμεινε μια και τα ψαρια βυθου που εχω τα οποια δεν δειχνουν να επηρρεαζονται απο τιποτα ουτε σε συμπεριφορα ουτε στην υγεια τους...επισης το ενθαρρυντικο ειναι οτι ο γλειφτησ γεννησε τα μικρα βγηκαν και ζουν εδω και 5 μερες...εφαγανν τον λεκιθικικο σακο και περιμενω ναρχισουν τισ βολτες,ειναι καμμια 30αρια,οποτε υπαρχει ζωη μετα την περιπετεια...παραδοξως!!! no3 εφτασε στα 20 με τις αλλαγες...η εταιρη μελανοταινια δεν δειχνει υγιη συμπεριφορα(εχει και διαφανη κοπρανα οπως και οι αλλες)...και φοβαμαι οτι θα την χασω...δεν εχω σκοπο να βαλω ψαρια για πολυ καιρο ακομα μεσα...να δω πως παει...η απορια μου ειναι...λετε να τελειωσε η περιπετεια(να υποθεσω πλεον οτι η μελανοταινια που απεμεινε εχει παθει ζημια αποσα εγιναν στο ενυδρειο και οχι απο το τι γινεται πλεον...?)εχω κανει συνολικα 16 μερες θεραπεια με μπακτοπουρ 3 αλλαγες και τωρα εχω ριξει αλατι...τι στο καλο...σας ευχαριστω ολους για τα ποστ σας και τισ συμβουλες σας...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02467 seconds with 11 queries