Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 26-10-04, 00:04
ninikos58 Ο χρήστης ninikos58 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Γεία σου Theo
ναι το ένα βιβλίο του Paletta που αναφέρω είναι αυτό. Αργότερα στο topic με τα βιβλία θα γράψω τα βιβλία που μ' έχουν βοηθήσει μέχρι σήμερα να συγκεντρώσω κάποιες γνώσεις ( γύρω από το θέμα. Το σύστημα της Reverse Osmosis το θεωρώ απαραίτητο για το reef, για ν' έχεις σχεδόν αυτούσια όλα τα ιχνοστοιχεία που περιέχονται στο αλάτι. Έχω το ROWA silver line SL180 που δίνει 180l/μέρα. Όσον αφορά το computer της IKS (το έχω ήδη) το επέλεξα απ' αυτό της Neptune aquacontroller Pro base unit εκτός από την ποιότητά του, αφ' ενός γιατί βρήκα μια πολύ καλή προσφορά και αφ' εταίρου γιατί αν πάθει κάτι η Γερμανία είναι πιο κοντά.

Γεία σου Discos
Δεν έχω τίποτε με τ' αμερικανικά προϊόντα και ειδικά με τα skimmer της Euroreef (το Euroreef CS8-4 external ήταν μέσα στις επιλογές μου και είχα
επικοινωνήσει και για το κόστος των μεταφορικών, που είναι $140 για air mail). Για τον GEO reactor επικοινώνησα με τον Jason( απο premium aquatics) και μου είπε ότι αυτή τη στιγμή δεν έχει stock και όταν θα έχει θα μου στείλει με email τις οδηγίες για να πάρω περισσότερες πληροφορίες.
Όσο για το τελευταίο με μεγάλη μου ευχαρίστηση!!!!
Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμη, υπάρχει περίπτωση να "πετρώσει" ο αραγονίτης ( ο νεκρός ) αν μπεί χωρίς να έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος των βακτηριδίων;


Ευχαριστώ
****kos58
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 10 queries