Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 24-10-04, 18:23
525 Ο χρήστης 525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-01-2004
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Ναι για τις ίδιου τύπου ,αλλάζω μετασχηματιστή και λάμπα .έχω μαλακό νερό 6GH ,6KH 28.5C PH 7.2 εχω co2και ph controller το μαλακώνω με νερό από στήλη ( που πιθανόν να μου έδωσε το κυανοβακτηρίδιο , αλλά τώρα έχω UV να το περνάω..)ανακατεμένο με νερό βρύσης , τώρα έχει μέσα καμία εκατοστή ρίζες βαλισνερια και μερικά άλλα που λυπάμαι αλλά δεν ξέρω πως τα λένε ,έβαζα ότι έβρισκα εδώ με σκοπό να πετύχω και μερικά γρήγορης ανάπτυξης ,έχω και ξύλα ,άνθρακα στο 2260 να μαζεύει το χρώμα , λιπάσματα δεν βάζω συχνά ,θέλω να φτιάξω pmdd γιατί με τα λίτρα που έχω οτιδήποτε άλλο είναι ασύμφορο νομίζω,αλλαγες 200λιτρα /εβδομ.,το 2260 με spray bar δίνει ζωηρή κίνηση στα φυτά σε όλο το μήκος του ενυδρείου , από ψαριά ένας μεγάλος δίσκος (που τον μεγάλωσα στο μικρό ενυδρείο 180λιτρα ) δυο μικροί που αν και τρώνε με κέφι και αρκετά δεν μεγαλώνουν..( εδώ υποψιάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με την ικανότητα οξειδοαναγωγής του νερού μου .. λόγο αλγης?? ) ένα κοπάδι καρδινάλιους τέσσερα οττος πέντε κορυντορας και ένα πλακοστομο .. οι φωτογραφίες που έβγαλα χωρίς φλας μου έδειξαν ότι ο φωτισμός του είναι αρκετά πιο αδύναμος από του μικρού μου ενυδρείου και όταν ήμουν έτοιμος να τις αλλάξω ήρθε η BGA που νόμιζα για άλγη και φοβήθηκα την αύξηση του φωτισμού ..μόλις βάλω 2χ 250 w θα τραβήξω μερικές ..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01626 seconds with 11 queries