Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 11-10-11, 22:37
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα ιχνη σιδηρου (ιχνοστοιχεια) δεν ειναι αρκετα για 80% φυτοκαλυψη και αυξηση των απαιτησεων μεσω αυξησης του φωτισμου . Θα πρεπει να προσθετεις και εξτρα σιδηρο.
Συμπληρωμα με seachem ή παραπάνω δόση ιχνοστοιχείων?
Με τις μετρήσεις σε σίδηρο πόσο πρέπει να έχεις 0,1? Χθες εριξα ιχνοστοιχεία και σημερα που μέτρησα ειχα 0,1 σιδηρο οπότε καλά δεν είναι ?

Το καλιο ανεβασε το σε 3/4 της κουταλιας. οκ
-------------------------

Το Βοριο εμπεριεχεται στο power4.
Το βορικο οξυ ως τι το αγορασες; μηπως εννοεις βόρακα;
Βοριο . Το είχα χρησιμοποίησει γιατι είχα προβλημα με στριφογύρισμα στα φύλλα και είχε συμαζέψει την κατάσταση. Λάθος μου υπάρχει στα ιχνοστοιχεία, το ειχα συζητήσει εδώ: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54486
Κάτι με τον φώσφορο πρέπει να γίνεται μετά απο δυο μέρες και να μήν εχει αποροφηθέι ? Με αλλαγή νερού 50 % ίσως και παραπάνω, δοσολογία 10 σταγόνες (αν θυμάμαι καλά σε ενυδρείο 50 λίτρων η δοσολογία είναι 6 σταγόνες) .
Εκτος και αν παίζει κάτι με τις τροφές γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω την ποσότητα που να ικανοποιει 40 ροδόστομους και 7 corry.
Καπου είχα διαβάσει οτι η πέρισια σε φωσφορο εχει τα ίδια συμπτώματα με την έλειψη fe και zn . Τωρα δεν ξέρω τι ισχυει . Φώσφορο πόσο πρέπει να έχεις σε μετρήσεις ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01591 seconds with 11 queries