Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 22-10-04, 09:15
kangouras Ο χρήστης kangouras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 153
Προεπιλογή

Μισό λεπτό , τι σχέση έχει το ενυδρείο με την θάλασσα ?? ή νομίζεις οτι επειδή κάπιος ξέρει απο ενυδρεία ξέρει και απο θάλασσα ??? ¨η το αντίστροφο ?? , εγώ μπορώ να πω πως είμαι αρκετά νέοπας στο ενυδρείο μιας και δυο τρία βιβλία που μου έδωσε ένας φίλος μόνο για να μου ανοίξουν τα μάτια έφταναν , απο καταδύσεις όμως , έχω μερικες εκατοντάδες ώρες προυπηρεσίας ( πλάκα πλάκα φέτος έκλεισα 10 χρόνια απο την πρώτη μου ¨βουτιά¨ είναι λογικό όπως εγώ δεν έχω δεί πολλά πράγματα πάνω στο ριιφ έτσι και συ να μην έχεις δει π΄ραγματα ελληνικά , αυτους λοιπόν τους τρείς μήνες είχα την τύχη να παίρνω μαθήματα ελληνικής ενυδριολογίας απο ένα άτομο που ξέρει πολλά πάνω στο θέμα , πήγαμε σε σημέια ( της ηπειρωτικής ελλάδος ) οπου έμεινα με το στόμα ανοικτό απο την βιοποικηλότητα , το άτομο αυτό έχει είδη έρθει σε επαφή με ευρωπαικά πανεπηστήμεια και ετοιμάζει και εδώ το πρώτο τεχνιτό τροπικό ύφαλο , και ξέρεις κάτι , αυτός ο τύπος στα ενυδρεία είναι πολύ πιο νέος απο μένα αλλα δύο χρόνια τώρα έχει φτάσει σε σημείο να διαβάζει επηστιμονικού επιπέδου βιβλία και συγγραμματα , έχει ήδη γράψει ολόκληρη έκθεση πανώ σε αυτό το θέμα σε συνεργασία με απηστίμονες ( χημικούς , βιολόγους , γεωλόγους ) είναι πητσιρικάς (23-24) αλλα έχει βάλει τα γυαλιά σε πολούς δήθεν γνωστικούς

Τώρα για τις πηγές μου , ο πάπους μου στη κρήτη έχει βγάλει κόκκινο κοράλι 3 κιλά στεγνό ( στη μάνα μου της έίχε δώσει ένα ωραίο κομμάτι αλλά έπεσε κάτω και έσπασε

Πάντως σε παρακαλώ όταν θα λές πράγματα για την ελληνική θάλασσα θα τονίζεις οτι είναι πρωσοπική γνώμη που δε δεσμεύει κανέναν μιασ και αυτό μπορεί να οδηγίσει άλλους που θέλουν να ξέρουν την πραγματικότητασε λάθος συμπεράσματα μιάς και σκληρά κοράλλια ΥΠΑΡΧΟΥΝ .....ΘΩΜΑΑΑ !!!!!!!

Το σίγουρο είναι ένα , αυτο το θέμα φέρνει πολλά μποφόρια ετσιιι ????
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02392 seconds with 10 queries