Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-10-11, 00:33
OlgaM Ο χρήστης OlgaM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη, Νέα Παραλία
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή SOS Moνομάχος με ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοιλιά

Καλησπέρα! Έχει μία εβδομάδα περίπου που έχω δώσει όλη την προσοχή μου στα νεογέννητα σκαλάρια μου και σήμερα προσέχοντας ξανά τον "παραμελημένο" αλλά πολύ αγαπημένο μονομαχούλη μου, διαπίστωσα ότι έχει μία τ ε ρ ά σ τ ι α κοιλιά, η οποία φαίνεται γεμάτη υγρό (¨??? ). Παρατήρηση: Είναι μόνος του σε 40 λίτρα, του αλλάζω νερό αλλά όχι κάθε εβδομάδα, μετρήσεις δεν κάνω ποτέ στο συγκεκριμένο ενυδρείο ( ίσως κακώς όπως αποδεικνύεται ). Επίσης, το συγκεκριμένο ενυδρείο είναι φίσκα στα σαλιγκάρια, μολονότι προσπάθησα να τα ξεφορτωθώ πολλές φορές ( άδειασα το ενυδρείο, έριξα καυτό νερό, άλλαξα άμμο, φυτά, φίλτρο κ.λ.π. ) και αυτά έπανήλθαν. Πριν μία εβδομάδα πρόσθεσα ένα "Σαλιγκάρι - δολοφόνο" για να φάει τα υπόλοιπα, ο οποίος δολοφόνος έχει εξαφανιστέί ( δεν υπάρχουν κρυψώνες στο ενυδρείο, έχω μόνο ένα ξύλο και μία μικρή ανούμπια την οποία αφαίρεσα πριν 5 μέρες ). Μέχρι που σκέφτηκα ότι ο μονομάχος έφαγε το σαλιγκάρι και φούσκωσε, αλλά μου φαίνεται απίθανο. Έχει κανείς από τους εμπειρότερους καμία ιδέα τι μπορεί να έχει το καημένο το ψαράκι μου? ( προσπαθώ για φώτο ). Ευχαριστώ
__________________
S c a l a r o mania
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01373 seconds with 11 queries