Θέμα: guppies-ποσα?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 17-10-04, 18:27
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Πολυαγαπημένα μου Γκαπίδια,
Σας εύχομαι να βρεθείτε 4-5 αρσενικά και τουλάχιστον άλλα τόσα θυλικά σε ένα ενυδρείο 60 λίτρα.
Το ενυδρειάκι που θα νοικιάσετε ελπίζω να είναι ευρύχωρο για να υπάρχει και ο απαραίτητος χώρος για τα παιδιά σας.
Βάλτε και μερικά φυτά που τόσο σας αρέσουν, αλλά αν δεν έχει ο ιδιοκτήτης προβλέψει για κήπο, δεν χάλασε και ο κόσμος.
Μην φοβάστε τον καιρό εδώ στην Ελλάδα έτσι κι αλλιώς έχετε τρέλλες αντοχές σε μεγάλη γκάμα σκληροτήτας ΡΗ κλπ.
Μόνο την θερμοκρασία, να είναι, τώρα που κρυώνει ο καιρός από 24-26 βαθμούς μην μου αρπάξετε καμμία πούντα.
Κοιτάξτε το διαμέριμα να έχει αυτόνομη θέρμαση με θερμοστάτη 50 watts, άντε το πολύ 100 watts αν έχει προεγκατεστημένο στο νέο σας σπιτάκι.
Και πείτε σε αυτόν τον σπιτονοικοκύρη σας να σας αλλάζει το 30% του νερού κάθε εβδομάδα.
Αν δε δείτε τα φιλαράκια σας τους οττόκυκλους στο ισόγειο, να τους δώσετε χαιρετίσματα από εμένα.
Πολλά φιλιά γλυκά μου γκαπίδια,
Ο πατέρας σας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 11 queries