Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 25-09-11, 01:03
sapiens Ο χρήστης sapiens δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

ΧΑΧΑΧΑΑ είναι κληρη η πραγματικοτητα αλλα την αντεχω!!!
το ξερω οτι εχω πολλα ψαρια και αφενως φταιει η αυξημενη σεξουαλικοτητα των platys μου και αφετερου το οτι ο ΜΕΝΤΟΡΑΣ μου στον χωρο των ενυδρειων εξελιχθηκε σε 100% ασχετος (ελπιζω να μην ειναι μελος και με πλακωσει).. Τα τεστ και τις λοιπες μετρησεις επεμεναν (αυτος και ο ενυδρειας) να μην τις κανω γιατι ειναι αχρηστες και μονη μ εψαξα και εμαθα να κανω.. Οπότε το αποτέλεσμα είναι να έχω γεμίσει ψάρια, τα οποία (οντως) σκοτωνονται μεταξυ τους και δεν εχουν χωρο να χαλαρωσουν!! Οι δίσκοι μου είναι αρκετά μικροί για να ξέρω το φύλο τους.. Προς το παρον ο λιγο μεγαλυτερος κυνηγαει τον μικροτερο αλλά ο μικροτερος είναι πιο ενεργητικος απο τον αλλον.. Εχει πολυ περισσοτερη ορεξη, ειναι πιο ηρεμος και πιο προσαρμοσμενος (απο οτι εχω καταλαβει απο τη συμπεριφορα του δλδ)
Η σκληροτητα του νερου της βρυσης (μου) ευτυχως δεν είναι πολυ ανεβασμενη και ετσι με το αντιχλωριο γινεται η δουλεια καλα.. Πάντα πριν βάλω το καινουριο νερο μεσα μετράω θερμοκρασία και το φτιάχνω με αντιχλωριο (δν κανω παντα μετρησεις βεβαια ).. Λοιπον.. εχω εσωτερικο (ενσωματωμενο φιλτρο) το οποιο μου εχει δημιουργησει και αρκετα προβληματα.. Έχω μέσα στο φιλτρο , το κλασικο σφουγγαρι, υαλοβαμβακα και βιολογικο υλικο.. Πως πλενω τα υλικα του φιλτρου τωρα... πλενω με νερο της βρυσης το σφουγγαρι και τον υαλοβαμβακα και το βιολογικο υλικο το ξεπλενω σε ενυδρειακο υλικο, δεν το αφηνω να στεγνωσει και το εχω μεσα σε διχτυωτο σακουλακι (με μεγαλες τρυπες). Την τελευταια φορά που μέτρησα την αμμωνια δεν είχα καθολου!!! τιποτα!!!! και ηταν 2 εβδομαδες πριν , οταν αρχισαν να ερωτοτροπουν τα corydorIA mou!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 10 queries