Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 24-09-11, 13:43
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Αν και η ιδεα ηταν το κλειδωμενο Thread του φιλου Vaspiou κι εγω απλα συμφωνησα με αυτο, βλεπω οτι τελικα καποιες "πληγες" ανοιξαν! εχετε ολοι δικιο! καποτε ηθελα να χαρισω ενα σκυλακι και καποιος μου ειπε πως αν το χαρισω απλα, τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βρεθει αδεσποτο στο δρομο, μιας και ο ιδιοκτητης του, στη πρωτη δυσκολια δε θα το πολυσκεφτει να το διωξει,αφου δεν του κοστισε τιποτα! αν ομως ειχε δωσει εστω και 50 ευρω, τοτε θα ελεγε..:50 ευρω το αγορασα,δε πεταω 50 ευρω ετσι(προσεξτε το μυαλο στο χρημα και οχι στο ζωντανο!), οποτε ή θα το ξαναπουλησω ή θα το δωσω πισω ή θα το χαρισω!
το ιδιο συμβαινει και με τα ψαρια! το ενυδρειο, εχει γινει ενα κλειστου τυπου "ελιτιστικο" χομπι και φταινε και οι αδιαφοροι, οι εκμεταλευτες, κτλ. αν ομως απομακρυθουν οι περαστικοι και οι Σκρουτζ, τοτε μονο κατι καλο μπορει να μεινει! ας αναφερεται λοιπον καπου,οταν καποιος χαριζει κατι σε καποιον, ωστε ν'αποφευχθει η γυφτια του: μου χαριζουν και μετα πουλαω και ειμαι/νιωθω "εξυπνος"(πονηρος)! Μιας και δεν ειναι κακο το να χαριζεις σε αλλους σαν κι εσενα που πονουν με το ν'αγοραζουν καρδιναλιους 4 ευρω τον ενα ή 6-7 ευρω μια valisneria!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 10 queries