Θέμα: water in
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 12-09-11, 12:23
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια μιλατε για επαγγελματια,και δεν ειναι σωστο.Εγω προσωπικα δεν το ξερω ,αλλα δεν..............
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειστε απλα απαραδεκτοι...καθεστε και κραζεται το μαγαζι?Στη τελικη αν δεν σας αρεσει να μη ξαναπατησετε και οχι να καθεστε να λετε τετοια πραγματα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να καθεσαι να το κραζεις..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη ειμαι επαγγελματιας,και ξερω πολυ καλα τι σημαινει την σημερον ημερα να κρτας μαγαζι ανοιχτο,θεωρω μεγαλη ανευθηνοτητα να διασυρετε ενα μαγαζι μεσα σε ενα φορουμ,Γιαυτο να ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι ,και καλο ειναι να τα αφησουμε στον αγωνα που κανουν και αυτοι,για να κρατηθουν ορθιοι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
και τι θεωρω αδικο να πεφτει τοση λασπη η τοσα πολλα παραπονα μονο για ενα μαγαζι,.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επιδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ,και δεν ξερω τα κατατοπια καλα,εχω και μια απορια με τους Mod.
χαιρομαι που εχεις μια απορια με τους mod και μου δινεις αλλη μια λαβη να γραψω κι εγω...
μπορειτε να μου εξηγησετε τα παραπανω που επελεξα σε παραθεση??

το φορουμ αυτο αφορα ενυδρεια ..και τα μαγαζια που μας ενδιαφερουν ΑΜΕΣΑ ειναι τα πετσοπ.
το χοπυ μας ειναι ενα χομπυ που δε στηριζεται σε γενικες γνωσεις κι απαιτει καποις να ψαξει παραπανω αν θελει να κανει κατι σωστα..σε αυτο πατουν καποιοι επαγγελματιες κι εκμετταλευονται την αγνοια ή τη ραθυμια ορισμενων και κανουν τα ασυλληπτα. μιλαω γενικα και οχι για το WI που αναφερεται στο παρον ποστ.

οποτε λογικο ειναι -και προσωπικη μου γνωμη και ΘΕΜΙΤΟ- να βγαινουν στη φορα τα καλα και τα κακα. απο που αλλου θα ενημερωθει καποιος για τη "γραμμη" που ακολουθει ενα μαγαζι αν οχι απο ενα φορουμ με θεμα το ιδιο αντικειμενο??
η θα πρεπει να επισκεφθει ΟΛΑ τα μαγαζια και να καταληξει?? και αυτοι που ειναι επαρχια και τους αποστελλονται προιοντα και δεν εχουν τη δυνατοτητα να πανε οι ιδιοι??
δε μπορει κανεις να μαθει απο την εμπειρια του αλλου και πρεπει να φαει ο ιδιος την πατατα για να μαθει πως φερεται ενα μαγαζι στους πελατες του??
ποια η εννοια του φορουμ τοτε...που ειναι να μαθαινει κανεις απο την εμπειρια του αλλου?? δε πουλιεται γνωση εδω περα. εδω ανταλλασσονται εμπειριες. και ο Τολης ειναι απο τους λιγους που δε δεχεται διαφημισεις απο τα καταστηματα και αυτο του δινει και την επιλογη να επιτρεπει να γινονται τετοιες συζητησεις στο φορουμ..(γιατι υπαρχουν και φορα που αν πεις κατι κακο για μαγαζι...."bye bye darling").

γιατι να επιτρεπεται να λεγεται το καλο και οχι το κακο??
η μηπως γινεται ενα μαγαζι να ειναι τελειο σε ολα ή χειριστο σε ολα?? σε καποιο μπορεις να βρισκεις τα φθηνοτερα αναλωσιμα και αλλου τα καλυτερης ποιοτητας ζωντανα...αλλου ποικιλια και αλλου φιλικη εξυπηρετηση. καλο ειναι να λεγονται αυτα και αναλογα του τι ψαχνει ο καθενας να πηγαινει.

οποτε σας παρακαλω να σταματησει ο χαρακτηρισμος μελων οτι διασυρουν καταστηματα και να αποτρεπεται η καταθεση εμπειριων.
κανεις δε λεει πως δε πρεπει να πατησει καποιος στο καταστημα...αλλα τι εγινε σε συγκεκριμενες περιπτωσεις.

και οπως εχω ξαναπει την εμπειρια μου..για να μη βγαζω την ουρα μου απεξω....απο το WI εχω ψωνισει πολλες φορες. μου απεσταλλησαν ψαρια σε παρα πολυ καλες τιμες. η εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη (με ενημερωναν τηλεφωνικα για το καθε βημα)...αλλα και 2 φορες που μου εστειλαν λαθος ψαρια και τους προσεγγισα με αγνοησαν παντελως. ουτε καν μου μιλησαν. φαινεται γενικοτερα πως το μαγαζι εχει μια δυσκαμψια στην ανανγωριση του λαθους του και την αποκατασταση του.

επισης να αναφερω πως πολλα μαγαζια εχουν η ειχαν λογαριασμο στο παρον φορουμ. και ο,τι κακως κειμενο υπαρχει ειναι στο χερι τους να το διορθωσουν.
κανεις επαγγελματιας δεν ειναι τοσο αφελης που να πιστευει πως οι πελατες του ψωνιζουν ΜΟΝΟΝ απο αυτον. στις δυσκολες αυτες μερες ολοι κανουν ερευνα αγορας...και δεν ειναι κακο οταν θες ζωντανα να πηγαινεις αλλου και οταν θες αναλωσιμα αλλου για παραδειγμα. ας προσπαθησουν να γινουν οι καλυτεροι σε περισσοτερους τομεις. ετσι εξελισσεται και βελτιωνεται ενα καταστημα. αλλιως τα παντα θα ηταν στασιμα.

θυμαστε στο μαθημα για την υποκειμενικη και την αντικειμενικη αληθεια?? "τα μαγαζι ειναι αθλιο" ή "το μαγαζι ειναι καταπληκτικο"...οπως γραφτηκαν παραπανω...ειναι υποκειμενικο. "μου συνεβη αυτο" ή "μου συνεβη το αλλο" ειναι αντικειμενικο. ας μεινουμε στο 2ο οσο γινεται....οσον αφορα και τις καλες και τις κακες εμπειριες...

υ.γ. κι οσον αφορα τον αγωνα των καταστηματων γενικοτερα να σταθουν ορθια..δεν τον κερδιζουν με την αποσιωπηση των κακων κινησεων τους...αλλα με τον περιορισμο τους.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 12-09-11 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02233 seconds with 11 queries