Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 07-09-11, 17:12
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το συγκεκριμανο στυλ!επηρεασμενος απο το χωρις υποστρωμα γεματο αλγες χρυσοψαρο-ενυδρειο ,αλλα και απο την καταφατικη απαντηση που ειχε δωσει ο σωκρατης παραπανω σε εναν συμφωρουμιτη(ειχε ρωτησει αν γινεται να βαλει το ενυδρειο σε φωτινο δωματιο με ηλιακο φως,με σκοπο την αναπτυξη αλγης),σκεφτηκα μηπως ειναι προτιμοτερο κι εγω να αφαιρεσω το υποστρωμα του δικου μου ενυδρειου και να δεσω την γιγαντιαια ανουμπια μου απλα σε ενα ξυλο(δεν εχω και πολυ υποστρωμα σε εκατοστα παχους)!
εμενα ετσι και αλλιως το ενυδρειο μου ειναι ηδη σε πολυυυ φωτινο δωματιο με το ηλιακο φως να εχει δημιουργησει αρκετες αλγες στα τζαμια(απο τοτε που ειδα το τοπικ,δεν βαζω "ξυστρα"),αλλα χωρις να ειναι αμεση η ηλιακη ακτινοβολια!μαλιστα δεν ειχα κανενα προβλημα με θερμοκρασια!!25-26 σταθερα ολο το καλοκαιρι!!τα βλεπω να τσιμπολογουν ολη μερα τις αλγες και σκεφτομαι..."με παιρνει";
εχω ενα ασπρο οραντα και ενα black moore σε 80 καθαρα λιτρα!

γενικα ειναι προτιμοτερο σε ενα ενυδρειο με χρυσοψαρα,να μην εχουμε υποστρωμα για περισσοτερη καθαριοτητα;
-------------------------

nobody?
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη janickrules : 07-09-11 στις 17:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01352 seconds with 11 queries